Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Kamermūzikas koncerts Latvijas simtgadei

kamermuzika

Jau septīto gadu pēc kārtas Daugavas muzejs Doles salā aicina uz Kamermūzikas koncertu! 5. augustā plkst. 16.00 Daugavas krastā, vēsturiskajā Doles muižas parkā būs iespēja baudīt skaistu koncertprogrammu, kura radīta par godu Latvijas simtgadei, māksliniekiem izpildot tikai latviešu mūzikas skaņdarbus.

Uz 2018. gada koncertu aicina 6 profesionāli mūziķi – katrs ar savu stāstu un sajūtām par Latviju. Apmeklētājiem, kuriem Kamermūzikas koncerts Doles salā ir kļuvusi par vasaras tradīciju, būs prieks atkal satikties ar šarmanto koncerta vadītāju – klarnetistu Egīlu Šēferu, viņam arī šogad koncertā būs dubulta loma. Skaņdarbus balsī iedzīvinās jaunā un daudzsološā dziedātāja – Laura Purena (soprāns), konkursa „Inese Galantes talanti 2016” uzvarētāja kategorijā Vokālā māksla. Tikpat jauna un talantīga māksliniece būs redzama arī pie čello – Dace Zālīte, kura kopš 2011. gada spēlē LNSO čellu grupā. Jaunā Latvijas čelliste ir spēlējusi arī Sinfonietta Rīga, Kremerata Baltica un Sinfonia concertante, kā arī nominēta “Lielajai mūzikas balvai 2012” kategorijā „Par izcilu debiju”. Klavieru melnajiem un baltajiem taustiņiem pavēlēs kamermūziķe un spilgta soliste Lauma Skride. Māksliniece šobrīd koncertē kopā ar „Skride Quartet” Vācijā, Austrijā, Zviedrijā u.c. Klavieres L. Skride dalīs ar mums jau pazīstamo pianistu Rūdolfu Vanku, kurš arī 2017. gada Kamermūzikas koncertā Daugavas muzejā klausītājus iepriecināja ar profesionālu un izjūtām bagātu skanējumu. Atgriešanās Doles muižas parkā būs arī pianistei Kristīnei Paulai, kura specializējusies kameransambļa un klavierpavadījuma studijās un meistarklasēs, un regulāri koncertē dažādās valstīs kā trio Spectrum dalībniece.

Koncerts kā klasiskās mūzikas tosts ir veltīts 100 gadiem kopš Latvijas dibināšanas, kā apliecinājums tam, cik skaistus skaņdarbus var radīt, iedvesmojoties no mūsu valsts dabas un cilvēkiem!

Priecāsimies koncertā redzēt gan ilggadējos apmeklētājus, gan aicinām arī citus kamermūzikas cienītājus izbaudīt īpašo Doles muižas atmosfēru!

Ieeja koncertā - 5€.

Uz pasākumu tiek arī organizēts transports:

autobuss no Salaspils kultūras nama Enerģētiķis 14:45 (atpakaļ 18:55); autobuss no Rīgas Latviešu biedrības nama 14:15 (atpakaļ 18:30)

KAMER5-web

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis