Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Jau šonedēļ norisināsies vokālās mūzikas konkurss „Balsis”

20.februārī kultūras namā „Rīgava” notiks Salaspils, Ķekavas, Ikšķiles un Olaines novadu vokālās mūzikas konkursa „Balsis” 1.atlases kārta, gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 2015.gadā.

Konkursā un festivālā piedalīsies Salaspils, Ķekavas, Ikšķiles, Tīnūžu, Olaines un Baldones vokālie kolektīvi, kuru priekšnesumos skanēs latviešu tautas dziesmas a cappella apdarē un latviešu komponistu orģināldziesmas par tematiku Putni.

Konkursa galvenais mērķis ir apzināt un veicināt bērnu un jauniešu vokālo ansambļu radošo darbību, izaugsmi un attīstību, atbalstīt bērnu un jauniešu nepieciešamību izteikt un apliecināt sevi mūzikas mākslā. Kā arī padziļināt bērnu un jauniešu zināšanas par latviešu tautas dziesmām un sekmēt jauna, mākslinieciski augstvērtīga un radoša vokālo ansambļu repertuāra apguvi un paplašināšanu. Attīstīt, kopt un pilnveidot mazo mūzikas kolektīvu - vokālo ansambļu muzicēšanas tradīcijas un nodrošināt iespējas tiem uzstāties, pilnveidot skatuvisko pieredzi, dalībnieku radošās spējas un akustiskās muzicēšanas prasmi. Veicināt bērnu un jauniešu interesi dziedāt duetos, trio un vokālajos ansambļos.

Tiks novērtēts vokālo kolektīvu mākslinieciskais sniegums, tehniskais sniegums, vokālā kultūra, stila izjūta, kā arī jaunrade priekšnesumā.

Konkursā savu dalību ir pieteikuši 24 kolektīvi dažādās vecuma grupās – no 1. līdz 12. klasei. No Salaspils pieteikušies desmit kolektīvi, no Olaines- trīs kolektīvi, no Jaunolaines - viens, divi kolektīvi no Baložiem, četri- no Ķekavas un Tīnūžiem un viens- no Ikšķiles.

Balsis plakats

Konkursu vērtēs kompetenta žūrija – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents, X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mazo mūzikas kolektīvu Tautas mūzikas koncerta mākslinieciskais vadītājs, diriģents Jānis Grigalis, Salaspils Mūzikas un mākslas skolas pedagoģe, vokālo ansambļu vadītāja, Salaspils gada pedagogs 2008 un 2012 – Rūta Bugavičute, Olaines Mūzikas un mākslas skolas mūzikas teorijas pasniedzēja, skolas folkloras ansambļa vadītāja Ingrīda Poļaka un Ikšķiles novada Mūzikas un mākslas skolas direktore, kordiriģente Valda Jermanova.

Konkursa nolikums

Indra Trofimoviča,
Kultūras metodiķe, tālr. 67981016

 

Birkas:Kultūra

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis