Jana Kolbina un Edgars Ruņģis – apbalvojuma “Laiks Ziedonim” nominanti

1 2015_Laiks_Ziedonim

Imanta Ziedoņa fonda dibinātāju un vizionāru sanāksmē noskaidroti apbalvojuma “Laiks Ziedonim 2017” nominanti. Šogad zinātnes nominācijā “Taureņu uzbrukums” uz laureāta titulu pretendē pieci Latvijas zinātnieki, kuri sasnieguši izcilību katrs savā pētniecības nozarē, tostarp LVMI “Silava” vadītājs Dainis Edgars Ruņģis. Savukārt bērnu un jauniešu kategorijā "Rabarbers” trīs nominantu vidū ir salaspiliete Jana Kolbina.

Laureāts tiks paziņots cildināšanas ceremonijā Latgales vēstniecībā GORS 3. maijā- Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā.

Dainis Edgars Ruņģis – Latvijas Valsts mežzinātnes institūta "Silava" vadošais pētnieks, doktora grāds augu molekulārajā bioloģijā. Daiņa Edgara Ruņģa pētnieciskā darbība saistīta ar augu molekulāro ģenētiku – laukaugu, meža un citu savvaļas sugu pētījumiem. Galvenie pētījuma virzieni ir saistīti ar DNS molekulāro marķieru izstrādi un to izmantošanu meža koku selekcijas programmās – klonu identifikāciju, meža koku ģenētiskās izcelsmes noteikšanu un meža koku sēklu plantāciju ģenētisko analīzi. D.E. Ruņģa vadībā veic pētījumus arī par meža koku molekulārās ģenētikas teorētiskajiem aspektiem. Līdz šim Latvijā šādi pētījumi ir maz veikti. Lai arī D.E. Ruņģis dzimis un audzis Austrālijā, stažējies Kanādā, 2006. gadā ar ģimeni atgriezies uz pastāvīgu dzīvi Latvijā, veltot savu profesionālo darbību Latvijas attīstībai.

Jana Kolbina - studē Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē un strādā Rīgas Valdorfskolā. Jana ir pozitīva, radoša, atvērta visam jaunam, prasīga pret sevi, sapņotāja, kas tic, ka kādudien cilvēku smaidi uzveiks pasaules naidu. Viņas moto: dari to, ko vēlies un vislabāk proti. Jana kopā ar domubiedriem Salaspilī izveidojusi jauniešu klubu “Zibsnis”. Ar viņas degsmi un brīvprātīgo darbu ir bagātināta kultūras dzīve novadā, jaunieši veikuši labdarības pasākumus. Viņa drosmīgi aizstāv cilvēciskās vērtības sociālajos tīklos; savus talantus attīsta un dāvā sabiedrībai. Jana ir iedvesmas avots ne tikai jauniešiem, bet jebkuram, kuram ir bijusi iespēja ar viņu sadarboties.

SalaspilsNovadaSvetkimikro

skriesim2018ban

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis