Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Iepazīsim Salaspils dabas vērtības!

Doles salas_stends_-uzstādīts

Ar informatīvo un norādes zīmju uzstādīšanu pie dabas objektiem noslēdzies projekts “Lejasdaugavas novadu iedzīvotāju iesaiste velo un ūdenstūrisma maršrutu par godu Latvijas simtgadei izstrādē, kā arī vides izglītošanā”. Projekts tika realizēts, sadarbojoties sešu novadu - Ogres, Ķeguma, Lielvārdes, Ikšķiles, Stopiņu un Salaspils - pašvaldībām. To  līdzfinansēja Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF).

Projekta ietvaros Salaspilī notika nodarbības skolēniem, dižkoka – Saulesdārza dižpriedes attīrīšanas talka, kā arī tūrisma sezonas atklāšanas velobrauciens, kura laikā salaspilieši un pilsētas viesi apskatīja novada dabas vērtības – dižkokus. Pateicoties projekta aktivitātēm, diviem no mūsu novada gidiem bija iespēja piedalīties vides gidu apmācībās Lielvārdē.

Projekta gaitā tika sagatavota informācija par Lejasdaugavas novados esošajām NATURA 2000 teritorijām, dabas vērtībām: dižkokiem, alejām, akmeņiem u.c. dabas objektiem, kā arī kultūrvēsturiskajiem objektiem visos sešos novados. Tagad informācija par Salaspils novada dabas objektiem atrodama mājas lapā visit.salaspils.lv

Informācija par novada dabas objektiem atrodama arī dabā. Pie katra no apsekotajiem dižkokiem uzstādīta informatīva plāksnīte, kā arī norādes zīmes uz tiem. Iebraucot Doles salā, netālu no Rīga HES uzstādīts informācijas stends par dabas un kultūrvēsturiskajām vērtībām Doles salā. Sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi veikta Doles salas dabas parka dabas lieguma zonas marķēšana, lai Doles salas apmeklētāji un iedzīvotāji, atrodoties dabā, redzētu, kur sākas liegums.

Vasara ir īstais laiks, lai apsekotu dabas vērtības Salaspilī. Aicinām izpētīt mājas lapas sadaļas visit.salaspils.lv/lv/salaspils-dabas-vertibas, visit.salaspils.lv/lv/kurp-doties/doles-sala-dabas-vertibas un doties dabā!

20180706 122710 20180706 122952 20180706 124248

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis