Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Haralda Klipa klarnete skan Itālijā

4 haralds_klips

Salaspils mūzikas un mākslas skolas absolvents Haralds Klips, šobrīd jau Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas 3. kursa Pūšminstrumentu nodaļas klarnetes klases audzēknis, no Starptautiskās klarnetistu asociācijas rīkotā konkursa Itālijas pilsētā Asīzē pārvedis augstu godalgu – trešo vietu.

Iepriekš šajā konkursā Latvija tika pārstāvēta jau diezgan sen - 2003. gadā. Šogad konkursā, kas norisinājās no 24. līdz 28. jūlijam, bija pārstāvētas līdzīga līmeņa mācību iestādes no daudzām pasaules valstīm, konkursantu vecums – no 15 līdz 18 gadiem. Uz 1. kārtu bija pieteikušies dalībnieki no 20 pasaules valstīm, bet finālā iekļuva vien seši jaunie mūziķi.

Par ceļu uz konkursa finālu stāsta pats Haralds Klips: „Ideja par piedalīšanos pieder manam specialitātes pedagogam Mediņos Mārtiņam Kalniņam. Sākumā gan māca šaubas, un tās galvenokārt bija par finansējumu, bet beigās viss izdevās. Pretendentiem bija jāiesniedz audio ieraksts, ko veicām Latvijas Radio studijā. Tas, protams, prasīja prāvu summu, bet bija to vērts! Ierakstu aizsūtījām konkursa atlases komisijai. Pēc trīs mēnešiem saņēmu atbildi, un tā bija pozitīva.”

Daļu izdevumu sedza arī pašvaldība, un par to Haralda vecāki izsaka lielu pateicību Salaspils novada domei.

Kopā ar savu bijušo audzēkni domās bija arī Salaspils Mūzikas un mākslas skolas direktors, klarnetes spēles pedagogs Vilnis Borovskis: „Turēju īkšķi laikā, kad Haralds spēlēja. Arī tagad Haralds nāk pie manis uz skolu, mums joprojām ir labs kontakts. Man patīk Haralda mērķtiecība. Viņš zina, kas jādara, un nu jau pavisam nopietni sāk saprast - kā jādara. Prieks, ka, mācoties Mediņos, Haralds ir jūtami progresējis. Man patīk, kā viņš saka: spēles tehniku var pamazām izkopt, galvenais - klarnetei ir jāskan!”

To, ka Haralda spēlētais instruments patiešām skan, novērtēja arī žūrija, piešķirot godalgoto trešo vietu.

„Vēlu, lai šis konkurss ir kā tramplīns uz nākamajiem, vēl augstākajiem sasniegumiem. Mēs sadarbojamies un sadarbosimies, gaidīsim arī mūsu skolā ar koncertu. Īpaši liels paldies par Haralda panākumiem jāsaka viņa vecākiem un vecvecākiem, jo šis atbalsts ir fantastisks. Tā ir ģimene, kas domā par sava dēla nākotni,” savu gandarījumu pauž Vilnis Borovskis.

Arī pašvaldības vadība sveic jauno talantu Haraldu Klipu ar iegūto godalgu un novēl viņam un viņa ģimenei arī turpmāk saliedētību un veiksmi jaunu panākumu kaldināšanā. 

20130730 154616

Assisi3

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis