Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Gūt var ņemot, gūt var dodot...

Marts ir mēnesis, kurš priecē ne tikai ar pirmajiem saules stariem un gājputnu atgriešanos, bet arī ar daudzveidīgiem pasākumiem Salaspils Mūzikas un mākslas skolā. Viens no saistošākajiem - nu jau par tradīciju kļuvušais Starptautiskajai sieviešu dienai veltītais koncerts „Mazi vīri, lieli vīri”, kas norisinājās 6.martā. Mūzikas nodaļas zēni, atskaņojot latviešu tautasdziesmas un populārus ārzemju komponistu skaņdarbus, priecēja savas skolotājas, mammas un omes. Lielu atsaucību guva skolas lielie vīri - pedagogu trio ar romanci „Melnās acis”. Koncertu ar šarmu un humora vadīja skolas absolvents Aleksandrs Tuguševs.

Jau dažas dienas vēlāk, 8.martā, Latviešu biedrības namā Rīgā norisinājās ikgadējais koncerts-konkurss „Talants Latvijai”, kurā mūsu skolu pārstāvēja astoņi audzēkņi. Žūrija lēma, kuri no viņiem ir cienīgi sacensties konkursa finālā. Ar gandarījumu uzņēmām ziņu, ka divi pirmās klases audzēkņi uzstāsies noslēguma koncertā Rīgā 26.aprīlī, bet četri audzēkņi ir izvirzīti konkursa noslēguma kārtai 3.maijā. Konkurence būs liela, jo finālā piedalīsies labākie audzēkņi no 21 Latvijas mūzikas skolas. Vēlam veiksmi mūsu finālistiem!

Interesanti un radoši pasākumi notika ne tikai audzēkņiem, bet arī pedagogiem. 16.martā, pavasara brīvlaikā, mūsu skolai tika uzticēts organizēt septiņu novadu (Salaspils, Olaines, Ķekavas, Siguldas, Ikšķiles, Carnikavas un Saulkrastu) pedagogiem semināru. Tēma - „XX gs. otrās puses un XXI gs. mūzikas apguves un interpretācijas metodes”. Kā vieslektores bija uzaicinātas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācību spēki : profesore Ilma Grauzdiņa un lektore Liene Batņa.

Ilma Grauzdiņa, nesenā pagātnē arī mūsu skolas mūzikas teorijas pedagogs, uz skolas bāzes savulaik izveidojusi solfedžo un mūzikas literatūras programmu republikas mūzikas skolām, saistošā un interesantā formā nolasīja lekciju „Stilu un žanru spēles Jaunajā mūzikā”.

Lienes Batņas tēma vistiešākajā veidā bija saistīta ar šogad gaidāmajiem XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Lektore galvenokārt uzmanību pievērsa vokālai sagatavotībai skolēnu koros.

Tālāk „stafeti” pārņēma Salaspils Mūzikas un mākslas skolas pedagogi.

Evija Skuķe – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kompozīcijas klases studente, JVLMA un Swedbank Gada balvas 2014 laureāte, kamermūzikas darbu konkursa Citta di Udine Itālijā uzvarētāja, klātesošos iepazīstināja ar XXI gadsimta mūzikas komponēšanas un skaņu pierakstu veidiem, kas krasi atšķiras no tik pierastā klasiskā stila. Tāpat klātesošie uzzināja pedagoga solfedžo mācīšanas metodes mūsu skolā.

Rūta Bugavičute, mūzikas teorētisko priekšmetu metodiskās komisijas vadītāja, kolēģus iepazīstināja ar savām darba metodēm jauno latviešu komponistu skaņdarbu apguvē darbā ar skolas meiteņu kori.

Vilnis Borovskis, klarnetes spēles pedagogs, pastāstīja par darbu pie mācību programmas izveides metodikas republikas mūzikas skolu klarnetes spēles pedagogiem, kā arī par repertuāra izvēli šā instrumenta spēlē.

Rezumējot jāpiemin Raiņa vārdi „Dodot gūtais neatņemams”, jo ieguvēji bija gan klausītāji, gan semināra organizētāji.

Pavasaris turpinās, un skolā notiek nopietns darbs, gatavojoties gan koncertiem, gan konkursiem. Galvenais – nepagurt!

 

Vilnis Borovskis, Salaspils Mūzikas un mākslas skolas direktors

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis