Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Daugavas muzejā koncertēs grupa "SIGMA"

sigma082

11. augustā, svētdienas pēcpusdienā plkst. 16.00, Doles salas Daugavas muzejā notiks jau piektais brīvdabas koncerts. Vēsturiskajā parkā šogad uzstāsies grupa Sigma, ar skaistajām dziesmām aicinot klausītājus iedziļināties, sajust un izbaudīt mirkli.

sigma081Sigma ir latviešu indīroka grupa, kas pastāv kopš 2005. gada. Tās sastāvā ir Jānis Ozoliņš (balss, taustiņinstrumenti), Kaspars Lastovskis (basģitāra) un Uģis Eihvalds (sitamie instrumenti). Debijas albums “Sazaroto taku dārzs” nāca klajā 2015. gadā un ieguva Mūzikas ierakstu Gada balvu “Zelta mikrofons” kā Labākais alternatīvais un indie albums. 2018. gadā grupa izdeva albumu “Mitoloģijas”, kurā iekļautas 10 dziesmas, kuru pamatā ir ievērojamu latviešu autoru – Kārļa Vērdiņa, Ulža Bērziņa, Ingas Gailes, Ineses Zanderes u.c.  - dzejoļi. Albuma stīgu aranžējumu autors ir komponists Platons Buravickis, ierakstā piedalījies stīgu kvartets „EVVEntus”. Albums „Mitoloģijas” nominēts Austras balvai, kā arī „Zelta mikrofonam” nominācijās „Alternatīvās vai indie mūzikas albums” un „Gada albums”. Izdoti divi albuma singli un mūzikas klipi– „Aiz naida” (sadarbībā ar režisori Ingu Tropu un aktrisi Gunu Zariņu, un „Kūku Marija”, kuru veidojusi māksliniece Katrīna Neiburga. Šis klips bijis nominēts festivāla Riga IFF labāko Baltijas mūzikas videoklipu skatei. Grupa arī ierakstījusi mūziku režisores Zanes Gargažinas dokumentālajai filmai „Trillium” par lībiešu kultūras darbinieku Valtu Ernštreitu.

Daugavas muzeja vēsturiskajā parkā regulāri notiek dažādi pasākumi, galvenokārt pavasara un vasaras saulgrieži, tomēr jau vairākus gadus siltajos mēnešos norisinās arī brīvdabas koncerti svētdienas pēcpusdienas noskaņās. Līdz šim parkā ir notikuši kamermūzikas koncerti, Kārļa Kazāka akustiskais koncerts, pagājušā gada vasarā koncertēja Goran Gora ar grupu un Jēkaba Nīmaņa projekts “Māsa Latvija”. Šogad pirmais koncerts bija Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa “Vēlēšanās” jūlijā.

Koncerta sākums 16.00. Ieejas biļetes – 5 Eur (uz vietas muzeja kasē koncerta dienā). Sīkāka informācija – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai t. 67216367.

Inese Kupšāne,
koncerta organizatore
Daugavas muzejs 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis