Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

"Mosties!" ar Knutu Skujenieku un Goran Gora!

GoransGG KS

Knuta Skujenieka dzeja skanēs Goran Gora jaunā albuma „Mosties!” koncerttūrē

Par mīlestības caurstrāvotu dažādās nozīmēs mūziķis Goran Gora dēvē savu topošo albumu „Mosties!” ar Knuta Skujenieka dzeju. Vēl rit pēdējie slīpēšanas darbi albuma apstrādē, bet klajā tas nāks septembra sākumā, kad sāksies arī albuma prezentācijas koncerti deviņās Latvijas pilsētās.

Goran Gora atklāj, ka topošā albuma atslēga meklējama tituldziesmā „Mosties!”, kas mudina uz garīgu atmošanos visplašākajā nozīmē: „”Mosties” nebūt nav par pamošanos no rīta, kā to varētu domāt, bet šajā tituldziesmā ir arī tādas rindiņas - „Mosties, mana sirds”, un šis Knuta vēstījums vedina domāt par gara atmošanos, pašapziņas pamošanos, par ļoti lielām, dziļām un garīgām vērtībām, kuras ir jāpamodina pašam sevī, kuras no malas neviens nevar iekustināt. Līdz ar to viss albums ir tāds mudinājums - mosties katram atsevišķi iekšēji, jo tikai tā mēs varēsim pamosties visi kopā”. 

Albumā Goran Gora iekļāvis 12 dziesmas tikai ar Knuta Skujenieka dzeju. Lai arī tematika ir dažāda, tomēr dominējošā ir mīlestības tēma.

Goran Gora galvenokārt izvēlējies dzeju, ko Skujenieks sarakstījis izsūtījuma laikā, tāpēc dzejoļos daudz ilgu un smeldzes, tomēr reizē tā ir arī neprātīgi skaista un ļoti dziļa mīlestības dzeja:

„Mosties” ir pirmais Goran Goras albums latviešu valodā, tā veidošanā viņš pirmo reizi sadarbojies ar plašāku mūziķu sastāvu, tādēļ arī albuma skanējums ir bagātīgāks un niansētāks nekā iepriekšējos albumos.

Kopējo noskaņu mūziķis raksturo kā mierīgu un apcerīgu, tai pašā laikā ar pulsējošu iekšējo dinamiku, kas nozīmē, ka no klausītāja tā prasa iedziļināšanos jeb aktīvu klausīšanos.

Goran Gora būtu ļoti gandarīts, ja līdz ar šo albumu un arī rudenī gaidāmajiem koncertiem daudz vairāk dienas gaismā tiktu izcelta Knuta Skujenieka brīnišķīgā dzeja, kas ir līdzvērtīga citu mūsu dižgaru veikumam, tikai diemžēl bieži vien vairāk palikusi ēnā.

„Viņa dzejoļi ir unikāli un ļoti jaudīgi, tie ir ļoti skarbi, bet tai pašā laikā trāpīgi, kas liek aizdomāties par lielajām tēmām. Es ļoti gribētu cerēt, ka cilvēki, kas nāks uz koncertiem vai noklausīsies albumu, mājās vai bibliotēkā uzmeklēs Knuta Skujenieka dzejoļus un palasīs. Tā būtu manas misijas viena sastāvdaļa,” pauda Goran Gora.

Pirmās Latvijas koncerttūres ietvaros

Salaspils kultūras namā „Enerģētiķis”

12. septembrī plkst. 19.00

GORAN GORA, KNUTS SKUJENIEKS

„MOSTIES!”

Biļetes pieejamas www.bilesuparadize.lv

No 8. septembra arī kultūras nama kasē

Kases darba laiks:

P. 11.00-19.00

O. 14.00- 20.00

C. 14.00- 20.00

P. 11.00- 17.00 ( koncerta dienā 11.00- 19.00)

SVARĪGI!

Biļetes netiek numurētas!

Sēdvietas klausītāji varēs izvēlēties pirms koncerta, tā ļaujot katram apmeklētājam atrast sev ērtāko vietu zālē.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis