Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Finstervaldē skatāma salaspilietes Ramonas Ķiesneres gleznu izstāde

1 kiesnere

Ar Vācijas pilsētu Finstervaldi mūs saista jau vairāk nekā 15 gadus ilga draudzība, un pērn šīs Austrumvācijas pilētas jaunākā iela tika nosaukta Salaspils vārdā. Taču šobrīd tur mājo vēl daļa Salaspils, jo 3. maijā, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas priekšvarā, Finstervaldes bankas ēkā svinīgi tika atklāta mūsu mākslinieces Ramonas Ķiesneres gleznu izstāde “Leben ist mee(h)r”, kuru var tulkot kā “Dzīve ir jūra” vai “Dzīve ir vairāk”. Izrādās, ka šajā ēkā ir notikušas jau 22 dažādu mākslinieku izstādes, tad nu mūsu sadraudzības pilsētas pārstāvji lēma, ka Latvijas simtgades gadā sienas varētu rotāt tieši kāda Latvijas mākslinieka darbi.

Izstādē apskatāmas 58 dažādos laikos un vietās tapušas gleznas ar vasaras motīviem. Kā saka pati māksliniece, tad tur ir atainota visa viņas dzīve- bērni, ainavas, klusā daba. Autores mērķis bija nodot pozitīvās emocijas ikvienam izstādes apmeklētājam un parādīt, kā ir mainījusies mūsu dzimtene. Vecākās gleznas tapušas 90. gados, kad Ramona Ķiesnere ar ģimeni dzīvoja Pāvilostā, vēlāk pārceļoties uz Salaspili, neapšaubāmi mainījās arī gleznu tematika. “Katra glezna ir stāsts,” saka autore. Skatoties uz gleznu, katrs šo stāstu izprot pa savam.

Atklāšanas pasākumā piedalījās arī Ramonas vīrs Ansis un meita Aisma Linda, kura palīdzēja atbildēt uz tiem jautājumiem, kurus māksliniecei uzdeva ieinteresētā publika. Savukārt Salaspils novada pašvaldību pārstāvēja priekšsēdētājs Raimonds Čudars un ainavu arhitekte Daiga Veinberga.

Izstāde apskatāma līdz 31. augustam.

Attēlā: Ramona Ķiesnere kopā ar meitu Aismu Lindu izstādes atklāšanā. 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis