Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

“Enerģētiķis” neatvadās - saka „uz tikšanos!”

Gada nogale ir laiks, kad atskatīties uz aizgājušo gadu un kalt plānus nākamajam. Kopš nama dibināšanas esam piedāvājuši salaspiliešiem saturīgi pavadīt brīvo laiku amatiermākslas kolektīvos un organizējuši dažādus kultūras pasākumus. 2016. gads bija spraigs un pārmaiņu pilns, esam organizējuši aptuveni 90 pasākumus dažādām auditorijām, mūsu kolektīvos darbojas ap 300 dalībnieku.

Vai atceraties, kā ēdām pankūkas, priecājamies par skaisto koncertu un ar vērienu dedzinājām salmu lelli, svinot krievu tradīciju svētkus „Masļeņica”? Vasarā stiprinājām kopības sajūtu salaspiliešos, vienojoties krāšņā gājienā Salaspils novada svētkos, kur vienotā solī devās gan pašvaldības iestādes, gan uzņēmēji, gan dažādas biedrības, klubi un kolektīvi.

Dimdēja un rībēja kultūras nama skatuves dēļi starptautiskās dejas dienas ietvaros, kad Salaspilī jau ceturto reizi notika festivāls „Salaspils ritmi”, kas tradicionāli pulcēja vairākus simtus dejotāju no Salaspils, Rīgas, Jūrmalas, Ventspils... „Salaspils ritmi” ir starptautiskas kvalitātes produkts – šogad Salaspilī ciemojās arī četri Lietuvas deju kolektīvi.

DSC 0724

Vasarā uzņēmām D vitamīnu un pasākumus organizējām brīvā dabā – Rīgavas mūzikas un mākslas dārzā, kā arī Botāniskajā dārzā gadatirgus ietvaros. Septembrī mūsu novadniekam, dzejniekam un labam kultūras nama draugam Knutam Skujeniekam svinējām 80 gadu jubileju. Zirgu atsperrati, dejas un dziesmas, apsveikumi un ziedu klēpji... Neviltots smaids no dzejnieka un kundzes bija labākais atalgojums par padarīto darbu. Pēc nepilna mēneša jau atkal pulcējām dzejas mīļotājus Knuta dienā, kur vārdi mijās ar mūziku, kur atklājām Latvijā Knuta Skujenieka dzejas krājumu “Sēkla sniegā”. Raimonda Paula vecās, dziesmas, Raimonda Paula jaunās dziesmas... dziedāja visa Salaspils, tas ir, visi Salaspils dziedošie bērni un jaunieši, vienojoties “Salaspils mazās zvaigznītes” koncertā.

Novembrī dedzām lāpas un augsti paceltām galvām lepni soļojām Lāčplēša dienas gājienā, lāpu uguntiņām mirdzot acīs un oglītēm gailot sirdī. Koncertā dziedājām kopā ar Liepājas teātra aktieri Edgaru Pujātu un kora “Burtnieks” vīriem, kā arī kavējāmies atmiņās par latviešu strēlnieku gaitām, klausoties A. Čaka poēmas “Mūžības skartie” rindās.

DSC 1643

Gada nogale solās būt ne mazāk piepildīta – kultūras un izklaides pasākumi bērniem un pieaugušajiem gaidāmo svētku noskaņās. Minētie pasākumi ir spilgtākie visa gada griezumā, bet neizpaliek arī tie, kurus organizējām mūsu nevalstiskajām organizācijām, sadarbības partneriem. Kultūras nams, pateicoties mūsu lieliskajai skatuvei, kļuvis iemīļots arī mūsdienu deju un latviešu tautas deju dejotājiem – te savus koncertus sniedz tautas deju un mūzikas kluba „Liesma” kolektīvi, mūsdienu deju grupas, piemēram, „Buras”, viesojas un atzīmē savas jubilejas reizes arī vokālie ansambļi, mazākumtautību kolektīvi, profesionālie un amatierteātru mākslinieki ar teātra izrādēm.

Mūsu amatiermākslas kolektīvi aktīvi piedalās pilsētas kultūras dzīvē un arī viesojas citur. Jauktais koris „Lōja” piedalījās XIV starptautiskajā koru konkursā „Riva del Garda”, Itālijā, krievu dziesmu ansamblis „Otrada” ieguva pirmo vietu IX Viskrievijas tautas mākslas festivālā-konkursā «Хранители наследия России», jauniešu vokālais ansamblis „Sunrise” vasarā viesojās Karēlijā, Helsinkos un Tallinā, kur tika laipni uzņemti un ieguva 2. vietu bērnu estrādes dziesmu konkursā. Oktobrī deju ansamblis „Karuselis” izcīnīja iespēju piedalīties Sanktpēterburgas superfināla „Talantu salūts” noslēguma koncertā, kur ieguva speciālo balvu no žūrijas, un deja „Armēnijas dvēsele” tika nodēvēta par „dejas dvēseli”.

karuselis

Vēlamies pateikt paldies par atbalstu Salaspils novada pašvaldībai, visiem, ar ko šogad sadarbojāmies, kā arī paldies kolektīvu dalībniekiem, atbalstītājiem un, protams, visiem kultūras nama darbiniekiem – kolektīvu vadītājiem, tehniskajiem darbiniekiem, radošajam kolektīvam. Novēlam veiksmīgu 2017. gadu un aicinām turēt par mums „īkšķus” lielajās pārmaiņās – renovācijas laikā! Tomēr mēs neatvadāmies, jo arī nākamajā gadā tiksimies pasākumos, kurus organizēsim citur Salaspilī, arī kolektīvu darbība nepārtrūkst – mūs laipni zem sava jumta uzņems Salaspils sporta nams, Salaspils 2. un 1. vidusskola, kā arī Salaspils novada pašvaldība.

Uz tikšanos – sirsnīgus, miera, saticības un prieka piepildītus Ziemassvētkus un jaunām iespējām bagātu 2017. gadu!

Kultūras nama „Enerģētiķis” kolektīvs

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis