Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

“Elpa” debitē Eiropas koru olimpiādē

elpa3

16. jūlijā Rīgā sākās “Nāciju Grand Prix Rīga 2017” un 3. Eiropas koru olimpiāde, kas nedēļas garumā Rīgu un Latviju padarīja par pasaules koru mūzikas galvaspilsētu.

Dziesmotās nedēļas laikā sacensībās, konkursos un koncertos piedalījās vairāk nekā 150 koru un 10 000 dziedātāju no visas pasaules, kopā pārstāvot 39 valstis. Tās ietvaros skaistākajās Rīgas un Latvijas koncertzālēs, baznīcās, parkos un skvēros notika koru konkursi desmit dažādās kategorijās, izcilu diriģentu meistarklases, dalībnieku gājiens, čempionu un draudzības koncerti.

elpa1

Salaspils jauktajam korim “Elpa” diriģenta Ainara Mēness vadībā dalība 3.Eiropas koru olimpiādē bija aizvadītās sezonas mērķis, kuram koris pakāpeniski gatavojās. Taču visnopietnākais darbs pie konkursa programmas tika veikts kora nometnē, kura šogad nedēļu pirms konkursa notika Brocēnu novada “Smuku muižā”. Intensīvais darbs ļāva gan kora dziedātājiem apjaust savu varēšanu un noticēt saviem spēkiem, gan diriģentam novērtēt katra individuālās veiksmes un neveiksmes, gan visiem kopā ļauties dziesmām, spēlēm un nebeidzamiem smiekliem.

Kora svētku sajūta sākās ar dalību Olimpiādes dalībnieku gājienā, kurā soli solī viens otram blakus devāmies kopā ar Rīgas pareizticīgo kori “Blagovest”, kurš kļuva gan par “Nāciju Grand Prix” ieguvēju, gan ieguva čempiona titulu garīgās mūzikas kategorijā. Un kori “Blagovest” mēs varam uzskatīt arī par saviem lielākajiem līdzjutējiem konkursa laikā.

elpa2

21.jūlijā koris mūsu koris “Elpa” piedalījās atklātajā konkursā LU lielajā aulā vokālo ansambļu un kamerkoru kategorijā, atskaņojot J.Farmer Fair Phyllis I Saw, P.Vaska Madrigālu un A.Engelmaņa dziesmu “Lietavu nakts”. Neskatoties uz satraukumu, kora sniegums konkursā bija kvalitatīvs un patīkams, kas tika ar prieku novērtēts no skatītāju puses. Un koncertmeistares Ingas Strazdiņas izjustais izpildījums skaņdarbā lika zālei sastingt pilnīgā klusumā. Arī žūrijas  labvēlīgā attieksme bija jūtama uzstāšanās laikā, un piešķirtie 18.02 punkti bija atbilstošs vērtējums kora sniegumam.

elpa4

23.jūlijā noslēguma ceremonijā saņemtais sudraba diploms mums ir lieliska motivācija strādāt tālāk, arvien pilnveidot savas prasmes. Tas ir iedrošinājums ķerties klāt ne tikai Dziesmu svētku repertuāram un latviešu tautasdziesmu apdarēm, bet skatīties daudz nopietnāka un sarežģītāka repertuāra virzienā.

Koru Olimpiāde bija burvīgs piedzīvojums visam “Elpas” kolektīvam, un mēs izsakām vislielāko pateicību k/n “Rīgava” un Salaspils novada pašvaldībai par atbalstu- gan finansiālu, gan emocionālu. Arī turpmāk ceram uz veiksmīgu sadarbību, ar lielāko prieku atbalstot Salaspils novada un “Rīgavas” rīkotos pasākumos.

Koris “Elpa”

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis