Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Desmit pavasari – kā mirklis

Saulainajā 5.aprīļa sestdienā līnijdeju grupa “Lucia’s Linedancers”  svinēja 10 gadu jubileju, sniedzot koncertu salaspiliešiem. To papildināja vokālā ansambļa “Fantāzija” (vadītāja Ingu Treibahu) skanīgās bērnu balsis.

Desmit gadi… Vai tas ir daudz vai maz?

Pirmā tikšanās līnijdeju iesācējiem notika 2004.gada 5.septembrī kultūras namā “Enerģētiķis”. Uz nodarbību  aicināja deju skolotāja Lūcija Sniķere.   Pirmās linijdejotājas, kuras dejo nu jau desmit gadus, ir Māra Šillere, Irina Andersone, Irēna Pedčenko un Ausma Brušēviča.

 Demit gados piepulcējās jauni dalībnieki, kuri vēlējās iemācīties dejot. Nu jau esam 33 līnijdejotāji. Esam dejojuši dažādu  deju  stilus.  Izdejojām  tautiskās kantri stila dejas, polkas soļus, ātro un azartisko rokenrolu, spāņu un īru  dejas, tango, disko dejas un arī romantisko valsi. Mēs bijām īpaši gatavojušies - desmit dažādi priekšnesumi ar krāšņiem  tērpiem.

Piedzīvoti desmit pavasari,  tie ir saules  staru pielieti un gaismas piepildīti, radoši un aktīvi. Kolektīvs ir piedalījies dažādos pašvaldības un kultūras nama “Enerģētiķis” organizētajos pasākumos. Neaizmirstam dejošanu Salaspils pilsētas svētkos- ziedošajā maijā.  Esam dejojuši Daugavas krastmalā, krāšņajā Botāniskajā dārzā, Skolas ielā pēc tās rekonstrukcijas, pilsētas stadionā.

“Lucia’s Linedancers” ar saviem priekšnesumiem ir piedalījies citu novadu rīkotajos svētkos- Rīgā, Ogrē, Madlienā, Bauskā, Jēkabpilī, Līvānos, Ulbrokā, Valgundē, Pļaviņās, Inčukalnā, Iecavā un citur. 2009. gadā kolektīvs devies uz Stokholmu un dejoja uz kuģa. Koncerti sniegti atpūtas centrā “Lido”, linijdejotāji dejojuši  arī lielveikalā “Azur.” 

Par  kolektīva tradīciju  ir kļuvis organizēt labdarības koncertus, un katru gadu Adventes laikā “Lucia’s Linedancers” devās uz Berģu  aprūpes centru. Šoreiz ziemā mēs braucām uz Skrīveru aprūpes centru un iepriecinājām ar saviem priekšnesumiem   cilvēkus, kuri ir  slimības un nespēka varā. Gatavojām arī saldumu paciņas.

Pēdējie spilgtākie līnijdeju koncerti notika pie mums - Salaspilī. Vadītāja Lūcija Sniķere pērnā gada 17.augustā organizēja līnijdeju koncertu
“Ar pilnu ziedu klēpi ”   Botāniskajā dārzā,  kurā piedalījās kolektīvi no dažādiem novadiem. Savukārt šī gada sākumā pasākumā “Snap your fingers” tikās līnijdejotāji no Latvijas malu malām. Katrs priekšnesums bija sagatavots  uzvedums ar savu raksturu, noskaņu un pārsteigumu.

linijdejas

Mēs viss kolektīvs priecājamies par kopā pavadīto laiku dejojot. Deju nevar izskaidrot ar vārdiem, tā ir jāizdejo. Deja ir kā slēptā  dvēseles valoda, to var  sajust un piedzīvot. Kolektīvs  “Lucia’s Linedancers” pateicās Lūcijai Sniķerei par vadību un atbalstu visus šos desmit gadus.   Jubilejas koncertā visas acis vērās  uz viņu- uz mūsu vadītāju Lūciju. Tajās bija pateicība, cieņa, uzticība, sirsnība, labestība. Lūcija mīl deju mākslu un arī mums to ir iedevusi. Deja ir māksla, grīda ir audekls, mēs  esam līnijdejotāji, un viss, ko mēs radam un izdejojam, nāk no sirds! 

Jubilejā mūs apsveica gan „Enerģētiķa” kolektīvi- “Lady Dance”, „Madaras”, „Otrada”, amatieru teātris, pūtēju orķestris-, gan arī viesi no Rīgas. Liels paldies par suminājumiem  Salaspils novada domes priekšsēdētājam Raimondam Čudaram, Izglītības, kultūras un sporta daļas vadītājai Ingai Elksnei, Salaspils 1. vidusskolas direktorei Verai Kalniņai, Nacionālā Botāniskā dārza direktoram Andrejam Svilānam un citiem.

Kolektīva “Lucia’s Linedancers” vadītāja Lūcija Sniķere pateicās katram līnijdejotajam par ieguldīto laiku un darbu. Mēs ceram, ka arī nākošie gadi  būs tikpat interesanti, radoši  un aizraujoši.

Andra Ozoliņa, „Lucia’ s Linedancers” dejotāja

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis