Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Laipni lūgti Salaspilī!

Daugavas muzeja ekspozīcija iegūst Latvijas Muzeju biedrības Gada balvu 2018

DM0531

25.maijā, atzīmējot Starptautisko Muzeju dienu, Oskara Kalpaka muzejā un piemiņas vietā “Airītes” tika pasniegta Latvijas Muzeju biedrības Gada balva 2018 (iepriekšējais balvas nosaukums “Zelta Puteklis”). Šī ir vienīgā balva Latvijas muzeju nozarē un tiek pasniegta jau devīto gadu ar mērķi sekmēt ilgtspējīgu un kvalitatīvu muzeju nozares attīstību Latvijā. Balva izceļ muzeja radīto produktu kvalitāti, pieejamību un nozīmi sabiedrībai.

Apbalvošanas ceremonijas laikā Latvijas muzejiem pavisam tika pasniegtas 12 galvenās balvas no Latvijas Muzeju biedrības sadarbībā ar  pasākuma galveno atbalstītāju - VAS “Latvijas dzelzceļš”. Daugavas muzeja 2017.gada pavasarī atklātā pamatekspozīcija kļuva par uzvarētāju nominācijā „Gada ekspozīcija 2018 (muzejā ar 11-50 darbiniekiem). Muzeja pamatekspozīcija ļauj iepazīt Daugavas krastu un Salaspils novada sarežģīto, krāsaino un daudzslāņaino vēsturi, sākot ar pirmo cilvēku apmetnēm Latvijas teritorijā, ejot cauri viduslaikiem līdz mūsdienām, paralēli pievēršot uzmanību Daugavai kā robežai, ceļam un barotājai. Balvu uz vietas saņēma muzeja direktors Zigmārs Gailis: „Daugavas muzejs ir pagodināts saņemt šādu apbalvojumu, kas ir novērtējums jau padarītajam un kalpos kā motivācija turpmākam darbam. Šajā brīdi noteikti paldies būtu jāsaka visai ekspozīcijas veidošanas komandai - ilggadējai muzeja direktorei Dainai Lasmanei, kura uzsāka šo projektu, vēsturniekiem Mārtiņam Mintauram un Lilitai Vanagai, māksliniecei Ievai Lapiņai ar komandu un Salaspils novada domei un Valsts Kultūrkapitāla fondam par finansiālu atbalstu.” Priecājamies, ka liela daļa Salaspils novada iedzīvotāju jau ir novērtējuši jauno ekspozīciju, un gaidām ciemos tos, kuri to vēl nav paspējuši izdarīt!

Foto: Valters Lācis

DM0531-pasaakumi-front2