Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Daugavas muzeja 2016. gads

2016. gads Daugavas muzejam ir bijis raibs un pārmaiņu pilns. Lai arī visa gada garumā turpinājām iepriecināt apmeklētājus ar jau tradicionālajiem pasākumiem - Lieldienu svinēšanu, Jāņu ielīgošanu, Kamermūzikas koncertiem un Ziemassvētku ieskandināšanu kopā ar ģimenēm no tuvākās apkārtnes, - centāmies piedāvāt arī cita formāta aktivitātes.

12 Foto_L_Birzule

Galvenais muzeja gada notikums bija patstāvīgās ekspozīcijas pilnīga maiņa, kas lika būt iecietīgiem un saprotošiem, un pielāgoties mazām neērtībām. Nevienu brīdi nepārtraucām apkalpot muzeja apmeklētājus, un centāmies kompensēt ekspozīcijas slēgšanu, piedāvājot interesantas un informatīvas ekskursijas un nodarbības muzeja skaistajā un senajā parkā, piemēram, 11.septembrī Eiropas Kultūras mantojuma dienām veltītajā pasākumā muzeja ekspozīciju un izstāžu darba kurators vēsturnieks Mārtiņš Mintaurs sagatavoja un novadīja lekciju "Doles muižas parka kultūrvēsturiskā ainava", bet vēlāk - 15.oktobrī sertificēta arborista Gvido Leiburga vadībā Doles muižas vēsturiskajā parkā norisinājās seminārs "Koki mūsu pagalmos, dārzos un parkos".

IMG 4911

Ar prieku varam teikt, ka 2016.gads ir bijis labvēlīgs sadarbībai ar citiem - Muzeju nakts ietvaros sadarbojāmies ar Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem, Jāņu ielīgošanā piedalījās gan deju kopas, kori un ansambļi no tuvākās apkārtnes, gan pat deju kopa un kapella no tālās Horvātijas, interesanta un citādāka sadarbība izvērsās ar arboristu G.Leiburgu, kuras rezultātā varēja iepazīt koku kopšanas paņēmienus, un tika apsekoti un apkopti neveselīgākie parka koki. Priecājamies, ka veiksmīgi turpinās kopīga kamermūzikas koncertu organizēšana, kā arī neiztrūkstoša ir draudzība ar Salaspils bērnu dārzu „Atvasīte”, atzīmējot Valsts svētkus.

IMG 5124

Gads ir bijis skaists un raibs no abiem galiem, un mēs strādāsim, lai piedāvājums nākamajam gadam būtu tikpat interesants. Uz atgriešanos!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis