Bioloģijas institūts aicina uz Zinātnieku nakts pasākumiem

Sajutu zin_A3-plakats

Arī šogad Latvijas Universitātes Bioloģijas institūts Salaspilī aicina uz Zinātnes nakts pasākumiem.

Plkst. 18.00-23.00 - Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas jauno mēdiju mākslinieku darbu izstāde “Datu tulki”.
Māras Vulfas darbā “DeForma” cilvēka ķermeņa kustības dati tiek izmantoti kā mākslas medijs, lai atspoguļotu neverbālās komunikācijas komplicēto dabu.
Gunta Dombrovska izveidojusi interaktīvu skaņas skulptūru, kuras idejas pamatā ir ķermeņa i iekšējo procesu digitalizācija un bioatgriezeniskās saites izmantojums mākslā.
Ulda Hasnera instalācijā “Zemestrīce” ir sonificēti 2004. gada zemestrīces dati.
Izstādi atbalsta Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija.

Plkst. 18.00-23.00, 122. telpa - “Purvu ūdeņu mistērija”.
Interesenti ir aicināti iepazīt purvu ūdeņos sastopamos faunas un floras pārstāvjus. Vai ir sugas, kas sastopamas tikai un vienīgi purvos esošajās upēs un ezeros? Kā tās ir pielāgojušās skarbajiem dzīves apstākļiem? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem varēsiet rast atbildes, apmeklējot Zinātnes nakti.

Plkst. 18.00-23.00, 102., 103., 121., 116. telpa - Eksperimentālā darbnīca “Iepazīsti mikropasauli”.
Apmeklētājiem, izmantojot dažādas maņas, būs iespējas iepazīt augu lapu virsmas struktūras, augu ieslēgumus, kukaiņus un to uztveres orgānus (taustekļi, antenas u.c.), mikroskopiskās sēnes. Varēs iepazīties ar mikroklonālo augu pavairošanas tehniku un UV gaismā vizualizēt DNS un RNS fragmentus.

Plkst. 18.00-23.00 - dabas foto un dabas skaņu demonstrācija ar interaktīviem elementiem.
Varēsiet pārbaudīt prasmes pielietot savas maņas, lai atpazītu dabas skaņas, augus pēc taustes, smaržas vai garšas, dzīvniekus apskatot to skeletu vai izbāzeni utt.

Plkst. 19.00-21.00, LUBI zāle - lekcija “Bērni un jaunākās komunikācijas tehnoloģijas” ar demonstrējumiem magnetobioloģijā.
Interesenti tiks iepazīstināti ar pētījumiem par tehnoloģiju lietošanu un to ietekmi uz bērniem, kā arī par pārmērīgas mobilo telefonu un datoru lietošanas riskiem. Varēs uzklausīt magnetobiologa rekomendācijas kā pasargāt bērnus no nelabvēlīgās ietekmes.
Apmeklētājiem būs iespēja izmērīt elektromagnētisko lauku savam mobilajam telefonam, vai portatīvajam datoram (Antons Kolodinskis Mob.t. 20604030).

Kontaktinformācija: tālr.:67944988; 26468197; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ; adrese: Miera iela 3, Salaspils, LV-2169.

LU Bioloģijas institūta Papes Ornitoloģisko pētījumu centrs Papē, Rucavas novadā, piedāvā apskatīt putnu un sikspārņu murdu, tīklus un gredzenus, kā arī, ja būs piemēroti laika apstākļi, piedalīties ķeršanā un gredzenošanā. Novērosim naktsputnu migrāciju starmeša gaismā un sikspārņu migrācijas saucienus ultraskaņas detektorā. Pastāstīsim par jaunākajām metodēm dzīvnieku migrāciju pētījumos (ģeolokatori, stabilo izotopu analīzes u. tml.).
Kontaktinformācija: Oskars Keišs, tālr.: 29236300; Donāts Spalis, tālr.: 26372932.

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis
jūlijs 2018
Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
23
> Visi notikumi