Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Bibliotēka kopā ar saviem uzticīgākajiem lasītājiem svin Jaunā gada sākumu

Tradicionāli jaunā gada sākumā Salaspils novada bibliotēkai tuvie cilvēki un labvēļi satiekas mūzikā un sarunās, lai kavētos atmiņās par aizvadīto un dalītos redzējumā par sagaidāmo.

Arī pagājušo ceturtdien bibliotēkas ciemiņi pulcējās Novadpētniecības lasītavā, cits citam vēlot laimi un veselību Jaunajā gadā. Vakars iesākās ar atskatu uz paveikto 2013.gadā. Bibliotēkas direktore Daiga Orbidāne atzīmēja ievērojamākos notikumus bibliotēkā, pieminot neaizmirstamo, maija saules sildīto tikšanos ar eksprezidenti Vairu Vīķi Freibergu un ieguldījumu vairāku projektu realizēšanā, no kuriem divi īstenoti sadarbībā ar Daugavas muzeju. Direktore uzrunā pateicās atbalstītājiem, sadarbības partneriem, draugiem un dāsnākajiem grāmatu dāvinātājiem, kā arī novērtēja čaklāko lasītāju veikumu. Īpašs paldies izskanēja iepriekšējos gados bibliotēkas virzītajiem, Goda salaspiliešiem – Dainai Lasmanei, Aijai Neiburgai, Knutam Skujeniekam un Ēvaldam Mugurēvičam, ar kuriem joprojām tradicionāli vienreiz gadā notiek tikšanās.

biblioteka

Pasākuma liriskajā daļā uzstājās ģitāras virtuozs – mūziķis, mākslinieks un pedagogs no vēju pilsētas Liepājas Māris Kupčs. Mākslinieka izpildītas, pazīstamas svešzemju un populāras pašmāju līganas melodijas mijās ar temperamentīgām kompozīcijām, ļaujot klausītājiem baudīt muzikālu, interesantu ceļojumu no Amerikas kontinenta līdz Eiropai ar gala pieturu latviešu tautasdziesmu aizrautīgās apdarēs. Pēc liepājnieka uzstāšanās viesi neslēpa aizkustinājumu un gūtās patīkamās emocijas. Vakara siltā gaisotne vēlāk turpinājās, ciemiņiem čalojot par aktualitātēm valstī, sabiedrībā un personiskajā dzīvē.

Katrs viesis kā pārsteigumu un ceļamaizi atmiņu pūram saņēma bibliotēkas darbinieces Ingas Siliņas adītu miniatūru dūraiņu pāri.

Bibliotēkas kolektīvs pateicas visiem, kas rada iespēju atsaukties aicinājumam satikties un vēl saviem lasītājiem veiksmi, veselību, panākumus un labklājību 2014.gadā.

Ilze Gruziņa,
Salaspils novada bibliotēka

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis