Baltijas valstu pūtēju orķestri Salaspilī

puteji logo_2

16.septembrī visu Salaspils novadu pieskandinās tauru skaņas. Pie mums viesosies pūtēju orķestri no Lietuvas, Igaunijas un divi orķestri no Latvijas, Kurzemes.

Pūtēju orķestris „Salaspils” 12 gadu pastāvēšanas laikā ir iepazinies un nodibinājis draudzīgus kontaktus ar vairākiem pūtēju orķestriem, tādēļ kā viesmīlīgs saimnieks pie sevis aicina draugus, lai kopā darītu to, kas iepriecina visvairāk – muzicētu. Šie svētki notiks zem Latvija 100 zīmes, jo kas gan ir dzimšanas diena, bez draugiem un kaimiņiem, kas Latvijas valsts tapšanas ceļā spēlējuši nozīmīgu lomu, ar kuriem jāveido atvērtas un lietišķas attiecības un kuri ar savu atbalstu, padomu un palīdzīgu roku vienmēr ir blakus.

A4 pūtēji

Vienlaikus plkst.12.00 Salaspils novadu ieskandinās pieci pūtēju orķestri, piecās novada vietās, kas ar prieku atsaucās uzņemt mūsu viesus – Daugavas muzejs, Salaspils sporta nams, PII „Daugaviņa” Saulkalnē, Salaspils tūrisma informācijas centrs un Nacionālais botāniskais dārzs. Ielu koncerti notiks līdz plkst.12.30, kuru laikā ikviens pilsētnieks vai pilsētas viesis varēs izbaudīt dažādu pūšamo instrumentu kolorītu.

Plkst.17.00 „Rīgavas” mūzikas un mākslas dārzs kļūs par vietu, kur visi pieci pūtēju orķestri apvienosies lielkoncertā un izpildīs dažādus pazīstamus un arī mazāk pazīstamus skaņdarbus. Grandiozākais, kas sagaidāms koncertā ir tas, ka apmēram 100 mūziķi izpildīs vienlaicīgi 3 skaņdarbus, kas īpaši gatavoti, kā dāvana Latvijas 100 gadu dzimšanas dienas sagaidīšanai – V.Pizāna „Salaspils maršs”, R.Paula „Dzīvības mūžīgais vārds”, G.Ordelovska „Tauru parāde”.

Lielākais prieks mūziķiem ir skatītāju atbalsts un aplausi, tāpēc visus laipni gaidīsim uz koncertiem, ko sniegs pūtēju orķestris „Salaspils”, vadītājs Laimonis Paukšte, pūtēju orķestris „Pociems”, vadītājs Viesturs Ozols, pūtēju orķestris „Ugāle” vadītāji Jānis Smilga un Viesturs Ozols, viesi no Lietuvas pūtēju orķestris „Žeimele”, vadītājs Stanislavas Zuokas un Igaunijas pūtēju orķestris no Otepaa, vadītājs Arno Anton.

Pateicamies par atbalstu visiem, kuri ieguldījuši dabu šo svētku tapšanā!

Kultūras nama mākslinieciskā vadītāja
Karīna Matuseviča.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis
jūlijs 2018
Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
> Visi notikumi