Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Laipni lūgti Salaspilī!

Atklāj vainagus kopā ar “Ūsiņu”

Usins2104TV

Salaspils jauniešu deju kolektīva “Ūsiņš” dalībnieki vēlas šī gada Ūsiņdienas koncertu padarīt īpašu, piedāvājot apmeklētājiem pirms koncerta iesaistīties radošajās darbnīcās, izgatavojot savu vainagu. 

JDK “Ūsiņš” viena no tradīcijām jau ilgus gadus ir svinēt Ūsiņa dienu ar skaistu tautas deju koncertu Salaspilī. Gatavojoties Latvijas simtgadei, 2018. gadā biedrība “JDK Ūsiņš” vēlas padarīt šo ikgadējo notikumu īpašāku - gan ar koncertu, kurā šogad piedalīsies draugu kolektīvi – JDK “Dzīpars”, JDK “Latve” un JDK “Austriņš”, gan ar aktivitātēm pirms koncerta, kuras būs vērstas uz Latvijas novadu tautas tērpu, īpaši vainagu iepazīšanu. 

Radošajās darbnīcās paredzētas vairākas aktivitātes, piemēram, būs iespēja izgatavot savu vainagu no dažādiem materiāliem, pielaikot dažādu novadu vainagus, veidojot “Ūsiņa vainagu galeriju”. Savukārt mazākie pasākuma apmeklētāji varēs izkrāsot tautas tērpus un to elementus vai izspēlēt tautas tērpu spēli, izvietojot uz kartes tautas tērpus atbilstoši to novadiem. Arī koncerta gaitā plānots parādīt dažādus stāstus par vainagu bagātību dažādos Latvijas novados, par to valkāšanas tradīcijām un vēsturi. 

Projektu organizē biedrība “JDK Ūsiņš” sadarbībā ar Salaspils kultūras namu. Projektu finansiāli atbalsta Salaspils novada pašvaldība.

Mārtiņš Pēdājs, JDK “Ūsiņš” vadītājs