Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Abtenavā zina, kas ir Salaspils teātris

6 teaatris1

Hallo (vācu “čau”) vasarā! Pietrūkst lustes, drāmas, darbības un emociju? Neskaudiet, bet “Salaspils teātris” no 7. līdz 11. jūnijam izklaidējās (lasīt - strādāja) Austrijas pilsētā Abtenavā (Abtenau), kur piedalījāmies 9. Starptautiskajā teātru festivālā “Abtenau is Stage” ar divām izrādēm – Ādolfa Alunāna joku spēli “Šneiderienes” un muzikālo drāmu par meksikāņu gleznotāju Frīdu Kalo “Domājot par Frīdu…”.

6 teaatris2
Festivāls ar šī gada moto “Teātris – tautas valoda” pulcēja teātra trupas no dažādām pasaules valstīm: Austrijas, Čehijas, Gambijas, Irānas, Izraēlas, Latvijas, Rumānijas, Vācijas un Vjetnamas. Šis festivāls pierādīja, ka nav šķēršļu, lai satiktos dažādas tautas un kultūras, lai par aktuālo runātu uz skatuves vienotā valodā – teātra valodā. Kā jūs domājat, kurš kolektīvs neformālajos brīžos pulcēja visus festivāla teatrāļus kopā?! Jā, jā! Te nu jums bija kautrīgais latvietis!

6 teaatris

Visi Abtenavā zināja, kas ir Salaspils teātris (vislabākajā nozīmē!). Un zināt, kas bija mūsu veiksmes un vitalitātes lielākais garants?! Tas, ka, domājams, pirmo reizi visā mūsu teātra pastāvēšanas vēsturē izbraucām ārpus dzimtenes robežām visi KOPĀ! Visi kopā modāmies līdz ar baznīcas zvaniem, vakaros laidāmies snaudā, klausoties te vienas, te otras tautas dziesmas, kas skanēja pilsētas laukumā un noteikti atbalsojās arī tur - augstu, augstu sniegotajās virsotnēs. Nesteidzīgie Abtenavas ciemata ļaudis, kalnu idille, pastkartīšu cienīgi skati 360 grādu panorāmā, dabas mūzikas ekskluzīvie pirmatskaņojumi gan ūdenskritumu, gan vietējo putnu un zvēru izpildījumā. Un tam visam pāri ķirsītis uz īsteni gardas lauku tortes - TEĀTRIS! No Vjetnamas, no Izraēlas, kustību un muzikālais, ar diviem un desmit aktieriem uz skatuves. Nu- kokteilis kas kokteilis! Mmm, gardi gan!
Un kā jums iet? 

Salaspils teātra kolektīva vārdā- Jana Kolbina   

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis