2017. gada Eiropas Mobilitātes nedēļas moto – „Pārvietojies gudrāk, dzīvo labāk!”

mobilitates nedeljawww

Laikā no 16. – 22. septembrim visā Eiropā, Latvijā un arī Salaspilī notiks Eiropas mobilitātes nedēļas pasākumi, kas paredz organizētas norises, veltītas šī gada kampaņas tēmai „Gudrāka, videi draudzīgāka un vēl pārdomātāka pārvietošanās pilsētā” saskaņā ar saukli „Pārvietojies gudrāk, dzīvo labāk!”.

Pašvaldību uzdevums šajā gadā ir bijis ieviest kādu jaunu, pastāvīgu infrastruktūras risinājumu, kas veicinās pārvietošanās paradumu maiņu no privātajām automašīnām uz videi draudzīgiem transportlīdzekļiem. Salaspils novada iedzīvotāji noteikti būs pamanījuši, ka pašvaldībā mērķtiecīgi un aktīvi tiek labiekārtotas ielas un uzlabots pilsētas vizuālais tēls. Jaunais skvēriņš pie dzelzceļa ar jaunām un drošākām gājēju pārejām, šķērsojot Miera ielu pie dzelzceļa pārbrauktuves, un jaunais velo/gājēju celiņš Rīgas ielā gar Botānisko dārzu ir tikai viens no paveiktajiem darbiem. Ir pārbūvēta Parka iela, pārveidojot to par gājēju un velosipēdistu zonu, nodrošinot piebraukšanu piegulošajiem īpašumiem un organizējot vienvirziena satiksmi virzienā uz Rīgas ielu. Salaspils 1. vidusskolas skolēni var priecāties ne vien par labiekārtoto teritoriju ar rotaļu un sporta laukumiem, bet arī par jauniem veloturētājiem, jo skolēni aktīvi izmanto velosipēdus nokļūšanai uz skolu. Iedzīvotāju drošībai Budeskalnu ielas posmā no Pļavu ielas līdz Rīgas ielai ir satiksmes organizācijas izmaiņas, un turpmāk transporta kustība tiek organizēta vienā virzienā - uz Rīgas ielas pusi, būs izbūvēts arī  gājēju celiņš un apgaismojums. Uzsākusies Līvzemes posma rekonstrukcija, kuras ietvaros galvenie veicamie darbi ir gājēju celiņa izbūve no Līvzemes un Gaismas ielas rotācijas apļa līdz vecajiem kapiem, asfaltbetona seguma atjaunošana no Līvzemes - Gaismas ielas rotācijas apļa līdz šosejai A6 u.c..

Jau 1. septembrī notika otrais Drošības festivāls, kas ir kā mazais brālis Mobilitātes nedēļas pasākumiem. 16. septembrī plkst. 11.00 Mobilitātes nedēļa sāksies ar Tūrisma informācijas centra organizētu velobraucienu - ekskursiju „Atklāj Doles salu”, kad uz Doles salu kopīgi dosimies pa marķēto velomaršrutu Nr.113. un tālāk pa salu kopā ar gidu.

Arī Salaspils pirmsskolas izglītības iestādes iesaistīsies mobilitāti veicinošu pasākumu organizēšanā. Piemēram, 19. septembrī PII „Ritenītis” notiks sporta aktivitātes ar moto „Ripo droši!”, bet vēlāk notiks arī pašvaldības policijas darbinieku informatīva lekcija par drošību.  PII „Jāņtārpiņš” darbinieki un bērni piedalīsies evakuācijas mācībās, lai apgūtu jauno sistēmu un veicinātu izpratni par ugunsdrošību.

Līdz 20. septembrim norisināsies zīmējumu konkurss skolām un bērnudārziem par tēmu „Pārvietojies gudrāk, dzīvo labāk”, bet labākie zīmējumi būs apskatāmi naksnīgā izstādē „Nakts sapripošanās” pasākumā 22. septembrī Zinību ielā.

21. septembrī internetprojekts EDWARD - the European Day without a Road Death - Diena bez nāves uz ceļa. Tas ir aicinājums iedzīvotājiem atgādināt sev, ģimenei un draugiem par drošību uz ceļa, izlasot, apsoloties un parakstoties līdz ar citiem Eiropas iedzīvotājiem projekta mājaslapā https://projectedward.eu/

21. septembrī jauniešu kluba „Zibsnis” jaunieši aicinās pievērst izmanību akcijai „Diena bez auto!”, informējot par to. Tie, kuriem velobraukšana uz darbu vai skolu ir ierasta lieta ne tikai Mobilitātes nedēļas laikā, ir aicināti ar savu piemēru iedvesmot citus un laikā no 16. – 22. septembrim sūtīt uz sociālo tīklu kontu facebook.com/SalaspilsKultura fotogrāfijas, dalīties iespaidos, kā arī ievietot fotogrāfijas ar nobraukto kilometru skaitu, lietojot adresi @EuropeanMobilityWeek ar mirkļbirku #dienabezautosalaspils. Aktīvākajiem būs arī balvas.

22. septembrī akcijas laikā „Diena bez auto” no plkst. 7.30 – 17.00 autosatiksmei tiks slēgta Ceru iela posmā no apļveida krustojuma līdz krustojumam ar Nometņu ielu. Un noslēguma pasākums jau no plkst. 19.30 – 22.00 „Nakts saripošanās un grafiti diskotēka” Zinību ielā visiem tiem, kam riteņi – skrituļslidas, balansa dēļi, skuteri, BMX un viss cits, kas labi ripo un tumsā spīd. Šis nebūs sacensību brauciens, kurš ātrāks, bet gan drošības un tolerances brauciens, kad parādīsim viens otram, cik daudz mēs esam tādi, kas ripo, cik dažādi skaisti un redzami esam, un ar kādu cieņu un uzmanību viens pret otru mēs protam būt uz ielām. Pēc naksnīgā brauciena pa Skolas un Ceru ielām ikviens būs aicināts piedalīties kopīgi grafiti darba radīšanā skeitparkā.

Un Mobilitātes nedēļas epilogā, sestdien, 23. septembrī no plkst. 12.00 – 14.00 Nacionālajā botāniskajā dārzā notiks tradicionālais Salaspils Zīriņu rudens velokross.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis
jūlijs 2018
Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
> Visi notikumi