Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

2016. gads kultūras namā „Rīgava”

Gads tūlīt būs apritējis, no viena gala balts un viducis zaļš, bet viss no sākuma līdz pat beigām pieraibināts ar neskaitāmiem ziemas, pavasara, vasaras un rudens kultūras raibumiem – teātri, koncertiem, kino un svētkiem.

Var jau teikt, ka nav laika skatīties atpakaļ, jo laiks mūs dzen arvien uz priekšu, pieprasot ielūkoties aizvien tālākā nākotnē. Taču tuvojoties gadu mijai, kultūras nams „Rīgava” vislielāko pateicību izsaka mūsu uzticīgajiem apmeklētājiem, kuplajai amatiermākslas kolektīvu saimei, sadarbības partneriem un Salaspils novada pašvaldībai par uzticēšanos un atbalstu.

01 Eriks_Indra

2016. gads kultūras namam „Rīgava” nesis pārmaiņas un jaunus impulsus tās darbībā. Šovasar kultūras nama “Rīgava” ilggadīgais direktors Ēriks Miķelsons savu darba stafeti nodeva nākamajai direktorei Indrai Trofimovičai, kuru līdz šim pazinām kā Salaspils novada domes kultūras metodiķi.

Janvārī sadarbībā ar Salaspils 1. vidusskolu tika īstenots projekts „Lielā Lego spēļu diena”, kas pulcēja vairāk kā 200 apmeklētāju no Salaspils, Stopiņiem, Rīgas, Baldones, Madonas, Jelgavas un Bauskas. Daļa dalībnieku sacentās sumo robotu, līnijsekotāju, dragreisa un radošās konstruēšanas sacensībās, bet pārēji varēja izmēģināt spēkus augstākā Lego torņa būvniecībā, sacensties veiklības būvē un apskatīt lielāko Lego pilsētu Latvijā.

02 gajiens

Krāsaini izdevās Novada svētki un krāšņais svētku dalībnieku gājiens. Vērīgākie gājiena skatītāji varēja pamanīt, ka gadus pārvēršot kilogramos, „Rīgavā” kopā sastrādāti 48,7 kg kultūras. Tūkstošiem novadnieku un pilsētas viesu pulcējās kopā un līksmoja grupu „Iļģi”, „Elektrofolk”, „Neaizmirstulītes un Laimis Rācenājs” un „Flame&The Roltones” koncertā.

Piepildīta ar pasākumiem ir kļuvusi kultūras oāze - Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzs. Skatījām brīvdabas teātra izrādi „Īsa pamācība mīlēšanā” ar Nacionālā un Dailes teātra aktieriem. Novada svētkus ieskandināja Nacionālo Bruņoto Spēku bigbenda koncerts, jautra zaļumballe Novada svētkos izdevās kopā ar „Zaļo galma kapelu”. Vēl Streiča kino nakts un, protams, kamermūzikas pērles. Šovasar kamermūzikas cienītāji veldzējās pianistes Agneses Egliņas trīs mūzikas vakaros - pirmajā kopā ar tenoru Jāni Kurševu Roberta Šūmaņa dziesmu ciklā „Dzejnieka mīla”, otrajā flautas, klarnetes un čella saspēlē franču komponistu kamermūzikā kopā ar Latvijas Nacionālās operas orķestra domubiedriem mūzikā, bet trešajā skanēja spilgti un publikas iemīļoti skaņdarbi koncertprogrammā “Spāņu un čigānu mūzika“ kopā ar vijolnieci Kristīni Balanas un soprānu Marlēnu Keini.

03 Muzikas_darzs

Valsts svētkos – 4. maijā un 17..novembra svinīgajā pieņemšanā Latvijas koncerti mums atveda divas izsmalcinātas programmas – „Latviešu elegance un šarms” ar māksliniekiem Ingu Šļubovsku – Kancēviču, Ditu Krenbergu, Mārtiņu Zilbertu un Ievu Kerēvicu ar Mirage Jazz Orchestra džeza mūzikas koncertu. Goda salaspilieša titulu šogad ieguva Kaspars Brunovskis.

04 Goda_salaspilietis_2016

1.septembrī, kad visā Latvijā tika atzīmēta Zinību diena un bērni uzsāka skolas gaitas, Mūzikas un mākslas dārzā notika pirmais Drošības festivāls "Droši uz skolu", kas norisinājās Eiropas Mobilitātes nedēļas zīmē ar mērķi izglītot bērnus, jauniešus un viņu vecākus par drošības aspektiem dažādās dzīves situācijās.

Rudenī teātra vēstures kultūrciklam „Rīta kafija” nosvinēta desmit gadu jubileja, kas ar dziesmām un stāstiem par teātri tika sagaidīta kopā ar viesi – Nacionālā teātra aktieri Egilu Melbārdi. „Rīta kafijas” cienītāji zina, teātris te tiek iepazīts caur aktieru un citu ar teātri saistītām personībām tuvplānā pie kafijas tases. Kopš 2006. gada teātra mīļotāji Salaspilī iepazinuši neskaitāmus aktierus un aktrises no Nacionālā, Dailes, Jaunā Rīgas, Krievu drāmas un Valmieras teātriem.

05 Rita_kafijai_10

Mūsu teātra skatītājiem aizvadītajā gadā tika piedāvātas 7 profesionālo teātru izrādes pieaugušajiem un 8 bērniem. Regulāri un uzticami sadarbības partneri ir Valmieras Drāmas teātris un Valsts Leļlu teātris.

Lielu skatītāju atsaucību izpelnījās divas mākslas filmas, kas ekrāna gaismu ieraudzījušas šogad – režisora Renāra Vimbas „Es esmu šeit” un Viestura Kairiša „Melānijas hronika”. Kultūras nama zāle filmu seansos kopskaitā pulcēja teju 1000 skatītāju.

Īsta rosība ar dančiem, dziesmām, folkloras kopu „Tarkšķi” un „Laukam pāri” uzstāšanos, ar burziņu amatnieku darinājumu tirdziņā un pie veikala „Zeltene” sarūpētā smeķīgā zupas katla „Rīgavā” valdīja, sagaidot Mārtiņdienu.

06 Martindiena

Decembris, kā katru gadu, bija bagāts ar Ziemassvētku koncertu sēriju, uzstājoties gan pašmāju amatiermākslas kolektīviem, gan profesionālajiem māksliniekiem koncertos “Šokolādes pasaka” un „Ziemassvētkos”. Svētku sajūtu krāšņi papildināja Ziemassvētku dāvanu un gardumu tirdziņš.

Ciemos pie „Rīgavas” amatiermākslas kolektīviem uz raibiem sadančiem visa gada garumā bija sabraukuši tautas deju kolektīvi no Ikšķiles, Ogres, Siguldas, Rīgas, Lēdurgas, Limbažiem, Priekuļiem, Daugavpils, Jelgavas un daudzām citām Latvijas vietām. Mazos vokālistus no Salaspils, Ķekavas, Ikšķiles, Carnikavas, Olaines un Baložiem kopā pulcēja starpnovadu konkurss „Skanīgākais Cālis – 2016”.

07 Horvati_ukrainji

Salaspili caur kultūras nama amatierkolektīvu izveidotajām kultūras saitēm iepazina arī ārzemju amatiermākslas kolektīvi. Ciemos pie senioru deju kolektīva „Rīgava” viesojās deju kolektīvs un kapella no tālās Horvātijas –„Koprivniçki Ivanec”, savukārt jauniešu deju kolektīvs „Ūsiņš” uzņēma folkloras – etnogrāfisko ansambli „Берегиня” no Ukrainas. Pavasarī „Rīgavā” viesojās Pleskavas M.Musorgska Mūzikas skolas kolektīvs "Sovremennij baļet", pie kuriem atbildes vizītē rudenī brauca Salaspils bērnu deju kolektīva „Sienāzītis” dejotāji, lai sniegtu divus koncertus, kas veltīti Skolotāju dienas svētkiem.

Salaspils novada senioru deju kolektīvs “Rīgava” savu devīto sezonu noslēdza saulainajā Adrijas jūras krastā - kūrortpilsētā Riccione Itālijā, kur piedalījās 15.starptautiskajā deju un dziesmu festivālā. Jauniešu deju kolektīvs “Ūsiņš” saņēma godpilnu uzaicinājumu pārstāvēt Latviju un piedalījās starptautiskā folkloras festivālā “2016 Fall Cultural celebrating the 12th anniversary of its constitution”, kas norisinājās dažādās Meksikas pilsētās oktobra beigās un novembra sākumā. Deju grupas „Buras” kolektīvi piedalījās dažādos konkursos un festivālos Lietuvā, Igaunijā, Slovēnijā un kultūras nedēļā “Latvija – Katalonija 2016”, bet vokālais ansamblis „Vālodzīte” piedalījās Starptautiskajā bērnu vokālajā konkursā - festivālā Sortovalas pilsētā Karēlijā un ieguva Grand Prix.

Kultūras nams „Rīgava” bija izvēlēts kā notikumu vieta vairākām svarīgām pašvaldības norisēm un republikas mēroga sanāksmēm. Ziemā notika Salaspils Veselības centra 40 gadu jubilejas sarīkojums, pavasarī šeit savu 70. jubileju svinēja Salaspils novada bibliotēka, rudenī mūsu zāli piepildīja Mūzikas un mākslas skolas 25. gadu jubilejas koncerti. Bet decembrī „Rīgava” bija mājvieta Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru konferencei un Salaspils Uzņēmēju biedrības rīkotajam 3.Vislatvijas reģionālo uzņēmēju biedrību kongresam, kas vienkopus pulcēja daudz augstu valsts amatpersonu.

2017. gads solās būt tikpat ražens un piepildīts, gan nodrošinot iedzīvotājiem un novada viesiem daudzveidīgu profesionālā teātra izrāžu un koncertu piedāvājumu, gan dažādām aktivitātēm pilns saistībā ar Latvijas simtgades svinībām. 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis