Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

“Vijolītes” audzēknes pārstāv Salaspili Hamburgā

Vijolites Hamburga_2019_06

Licencētajā interešu izglītības programmā “Vijoles un alta spēle” pie pedagoģes Karlīnas Īvānes vijoles vai alta spēli bērni un jaunieši Salaspilī apgūst no 2015. gada septembra. Nepilnu četru gadu laikā studijā “Vijolīte” kopumā ap 40 audzēkņu no Salaspils, Rīgas, Ikšķiles, Ogres, Ķekavas u.c. Latvijas pilsētām apguvuši pamatiemaņas vai slīpējuši esošās prasmes instrumenta spēlē, kā arī krājuši daudzveidīgu uzstāšanās pieredzi. Tā ir bijusi ne tikai muzicēšana nelielos studijas mājkoncertos, bet arī uzstāšanās dažādās Latvijas koncertzālēs un dievnamos, t.sk. Salaspilī, Ķegumā, Ogrē, Lēdmanē, Bebrenē, Rīgā, Jelgavā u.c., kā arī 2018. gada rudenī Nīderlandes pilsētā Hāgā koncertā “100 minūtes latviešu klasiskās mūzikas”. Savukārt 2019. gada 15. februārī studijas ansamblis 15 vijolnieku sastāvā skaisti atklāja svinīgo pasākumu “Sporta laureāts” uz Ogres Kultūras centra lielās skatuves. Vijolīšu meitenes un puiši ar savu spēli bieži dodas iepriecināt klausītājus arī tur, kur mūzika ikdienā neiekļūst, – Sociālās aprūpes centros dažādās Latvijas pilsētās.

Studijas audzēkņi regulāri gūst arī individuālus panākumus vietēja un starptautiska mēroga konkursos (piemēram, 2. un 3. vieta Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu vijoļspēles konkursā Vangažos, sudraba diploms Starptautiskajā Oskara Rīdinga konkursā Slovēnijā, 3. vieta konkursā “Uzlecošās zvaigznes” Rīgā), kā arī sekmīgi nokārto sarptautiskos ABRSM (Associated Board of the Royal Schools of Music) mūzikas eksāmenus.

Karlīnas Īvānes izstrādātajā mācību programmā nozīmīga loma iedalīta vienam no muzicēšanas nozīmīgākajiem aspektiem – spēlei ansamblī. Katrā studijas koncertā lieliem un maziem tiek dota iespēja izbaudīt kopmuzicēšanas prieku no spēles duetā līdz lielam stīgu ansamblim (studijas ziemas koncertā 2018. gada decembrī Jelgavas Ģederta Eliasa Vēstures un mākslas muzejā vienā ansamblī muzicēja vairāk nekā 20 jauno vijolnieku un altistu!).

Iesūtot vienu no studijas ansambļa videoierakstiem atlasei par tiesībām uzstāties 4. Starptautiskajā bērnu festivālā “Stage4Kids” Hamburgā (vērtēšana bija starptautiskas žūrijas pārziņā, pēc punktu sistēmas), milzīgs bija prieks saņemt uzaicinājumu uzstāties uz slavenās “Laeiszhalle” skatuves! Lepojamies, ka tieši studijas “Vijolīte” ansamblis zem nosaukuma “Silver Strings” astoņu meiteņu sastāvā bija tas, kurš 10. februārī Hamburgā pārstāvēja Latviju un Salaspili 19 dažādu valstu vidū. Festivālu filmēja NDR TV, un raidījums par to būs skatāms 17. martā.

Ansamblis festivāla “Stage4Kids” laureātu koncertam (winners concert) bija sagatavojis trīs īru melodijas- “Drunken Sailor”, “Swallow Tail Jig” un “Patrick’s Reel”. Meitenes, kopīgi vienojoties savā starpā un ar pedagoģi, bija izdomājušas mūzikai piemērotu horeogrāfiju, ko konkursa organizatore Kristina Sandulova novērtēja kā “fantastiski atbilstošu”. Par to liecināja arī sirsnīgi aplausi un daži bravo saucieni pēc priekšnesuma. Meitenes uz skatuves jutās brīvi un atraisīti, kāda tieši pirms uzstāšanās pat pavēstīja: “Dīvaini, es nemaz neuztraucos!” Par to noteikti jāpateicas gan bagātīgajai uzkrātajai skatuves pieredzei, gan festivāla organizatoriem, kuri bija nodrošinājusi brīnišķīgu atmosfēru, kurā katrs mazais mūziķis savu dalību varēja izdzīvot kā svētkus, īpaši jau svinīgajā gala ceremonijā, kur katrs saņēma savu uzvarētāja kausu un diplomu.

Sirsnīgs paldies audzēknēm Beatrisei Masteiko, Tīnai Pauriņai, Madarai Kauliņai, Ievai Insbergai, Ievai Millerei, Heterei Noelai Rūtiņai, Paulīnai Vališevskai un Amandai Patjanko par centību, izdomu un aizrautību! Paldies audzēkņu vecākiem par milzīgo atbalstu sekmīga mācību procesa nodrošināšanā, un praktisko ieguldījumu, lai brauciens uz Vāciju būtu iespējams!

Karlīna Īvāne, vijoles un alta spēles studijas “Vijolīte” vadītāja

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis