Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Talantīgākajiem jauniešiem bija iespēja braukt uz Kazdangu

kazdanga

Zelta Griezums ir balva jauniešiem par sasniegumiem zinātnē, tā ir izglītojošā nometne, kurā var gūt noderīgas zināšanas, vērtīgu pieredzi, neaizmirstamas emocijas, tas ir pasākums, kur satiekas foršie!

Šogad nometnes laikā bija iespēja saprast, kas ir uzņēmējdarbība, tikties ar uzņēmējiem un iepazīt viņu darba vidi.

Iesākām nometni ar iepazīšanos savā starpā, ko paveicām visai lustīgi un atraktīvi ar team-building treneri Miķeli Resni – pildījām dažādus uzdevumus pa, uz, un ap virvēm. Nodarbības galvenā atziņa – bez sadarbības neiztikt! Par biznesa ideju attīstību runājam ar Kurzemes Biznesa inkubatora komercdirektoru Arvilu Jākabsonu. Ar jauniešiem apmeklējām vietējo uzņēmumu SIA “ELPA”, kur jaunieši noskaidroja, ar kādām grūtībām saskaries uzņēmuma vadītājs, kā tās pārvarēja un uzzinājām, kādas ir svarīgākās īpašības, kuras būtu jāattīsta, ja ir vēlme kļūt par uzņēmēju.

Savā pieredzē uzņēmējdarbībā dalījās arī Latvijā atpazīstams cilvēks – Toms Grēviņš. DJ stāstīja par saviem izaicinājumiem, smagiem darbiem un veiksmes stāstiem, motivēja jauniešus uzņemties sākt darīt un nebaidīties kļūdīties.

Nedēļas garumā jaunieši grupās veica pētījumu, ko prezentēja noslēguma vakarā, tēmas bija dažādas – viena grupa pētīja Kazdangas kultūrvēsturisko mantojumu, otrā veidoja uzņēmēja profilu, nedēļas garumā vācot informāciju no lektoriem, intervējot uzņēmējus un pētot interneta vidē pieejamos resursus, tikmēr trešā grupa uzņēmās noorganizēt fotoorientēšanos pa Kazdangu visām grupām, ņemot vērā visas gūtās zināšanas no lektoriem un nodarbību vadītājiem – plānošanas vadlīnijas, idejas attīstības stadijas, organizēšanas un sadarbības prasmes.

Izbraukuma dienā devāmies uz pilsētu, kur piedzimst vējš – Liepāju! Zinātkāri jaunieši vispirms apmeklēja Liepājas Universitāti, kur bija iespēja tikties ar augstskolas mācībspēkiem, uzzināt par studiju iespējām, gūt priekšstatu par studiju vidi un uzdot interesējošos jautājumus. Pēc augstskolas apmeklējuma devāmies uz Karostas cietumu, kur arī paši izgājām dažus pārbaudījumus, uzzinājām par disciplīnu iestādē. Vairāk par pilsētu bija iespēja uzzināt Liepājas muzejā, jo atsaucīga gide bija gatava stāstīt par visdažādākajām Kurzemes tradīcijām. Noslēgumā apmeklējām koncertzāli “Lielais dzintars”, kur paveicās satikt Intaru Busuli, kurš kopā ar simfonisko orķestri un abonementa orķestri apmeklējuma brīdī gatavojās lielajam koncertam.

Bija iespēja arī iepazīt vairāk vienam otru piedaloties stāstu vakarā, ko šogad rīkojām pie ugunskura, sportojot kopā, veicot pētījumus un prezentējot projektus, kā arī vienkārši pavadot laiku kopā – dejojot, spēlējoties, runājot. Tāda bija mūsu nedēļa Kazdangā, jo Kazdanga ir vieta, kur laiks paiet nemanot.

Nometnes vadītāja
Kristīne Juhņeviča

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis