Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Strādājot pašvaldības iestādēs, skolēni nopelna savu pirmo algu

Straujiem soļiem jau tuvojas nākamais mācību gads, un skolēnu vasaras brīvlaikā vēl atlicis nedaudz vairāk kā mēnesis. Skolēnu brīvlaiks- tā ir iespēja ne tikai atpūsties, bet arī gūt savu pirmo darba pieredzi un nopelnīt pirmo algu. Lai sniegtu iespēju skolēniem paaugstināt praktiskās darba iemaņas un uzlabotu viņu finansiālo stāvokli, Salaspils novada pašvaldība ik vasaru nodarbina savus izglītojamos pašvaldības iestādēs. Arī šī vasara nav izņēmums. Šogad tika veiktas būtiskas izmaiņas nodarbināšanas kārtībā, prioritārajā rindā atstājot tikai bērnus no daudzbērnu ģimenēm. Pārējos nenoteica rindas kārtībā, kā tas bija pērn, bet gan trijās izlozēs. Katrā izlozē noteica vēl desmit skolēnus, kuri varēs strādāt, tāpat izlozēja kandidātus, ja nu kāds no darba vietas atsakās. Kandidātu izloze arī nenotika velti, jo tiešām bija četri bērni, kuri dažādu iemeslu dēļ no garantētās vietas atteicās, tādējādi dodot iespēju strādāt citiem, kuri to vēlas.

Vēlme strādāt ir ļoti liela, un diemžēl visiem darba vietas nodrošināt tikai ar pašvaldības spēkiem vien nav iespējams. Kopumā Salaspilī deklarētajiem 13 līdz 18 gadus vecajiem skolēniem tika nodrošinātas 85 darba vietas pašvaldības iestādēs, kurām reģistrējās teju 200 bērni, tostarp 72 skolēni no daudzbērnu ģimenēm, kuriem darba vietas bija garantētas. Skolēnu nodarbināšana nav pašvaldības obligātā funkcija, bet, apzinoties to, cik grūti ir gūt pirmo darba pieredzi, pašvaldība budžetā šim pasākumam sākotnēji plānoja atvēlēt 23 000 eiro, taču, redzot lielo strādātgribētāju skaitu, tika pievirzīti vēl 10 tūkstoši eiro.

Tā kā vasara ir karstākais atvaļinājumu laiks, tad, protams, savs labums ir darba devējiem, jo skolēnu palīdzīgās rokas lieti noder, kad darbinieki dodas atpūtā. To atzīst arī PII „Ritenītis” vadītāja Anna Kavasa: „Mums ar bērniem šogad ir ļoti paveicies. Visi ir ļoti strādīgi un centīgi. Apzinās, uz kurieni ir atnākuši un ka ir jādara. Ievēro darba laiku, nekavē. Īpaši skolēnu palīdzību novērtējām jūnijā, kad grupiņās bija vairāk bērnu,  kā ierasts.” Jūnijā PII „Ritenītis” strādāja lielākie bērni, palīdzot audzinātājām grupiņās, savukārt jūlijā skolēni veic teritorijas labiekārtošanas darbus.

armands

„Šodien tīrām celiņus, slaukām. Ļoti šeit patīk strādāt, jo visi ir draudzīgi un atsaucīgi,” saka Armands, kurš savulaik bijis iestādes audzēknis.

angelika

Savukārt Angeliku darbam vasarā pieteica mamma, par ko meitene ir ļoti priecīga, jo pašai bija interesanti saprast, kā tad tas ir pelnīt naudu.

meitenes

 

Trīspadsmitgadnieces Anastasija un Tatjana pastāstīja, ka, strādājot bērnudārzā, gūst arī iemaņas, kas palīdz ikdienas darbos. „Ja skolēni ir apzinīgi, tad viņu palīdzība iestādēs ir neatsverama,” piebilst A. Kavasa.

Kā ik gadus, visvairāk vakanču piedāvā Komunālais dienests, kura darbinieki ikdienā rūpējas par mūsu novada vides skaistumu un sakoptību. Šeit papildus darba rokas noder vienmēr.  Komunālajā dienestā jūnijā un jūlijā strādā 15 bērni darbinieces Jūlijas Jurševskas vadībā. Tā kā mūsu novada teritorija ir gana liela un uzkopšana ir vajadzīga visur, tad Jūlijai palīgā nāk arī citi Komunālā dienesta darbinieki. Skolēni uzkopj gan pilsētas teritoriju, gan atpūtas vietas, piemēram, Ako pieminekļa apkārtni, ko ir ļoti iecienījuši atpūtnieki, kuri ne vienmēr aiz sevis savāc atkritumus.

DSC01592

„Darba mums ik dienas ir pilnas rokas - mēs ravējam, kopjam apstādījumus, uzkopjam un tīrām. Vārdu sakot, darām visu, kas nepieciešams, lai mūsu pilsēta izskatītos sakopta,” stāsta Jūlija.

Katru vasaras mēnesi arī sporta namā strādā trīs skolēni. Šajā sezonā sporta pasākumi notiek ļoti daudz, tāpēc tieši tajos ir vajadzīga palīdzība. Katru nedēļu skolēni veic reģistrāciju un citus darbus skrējienā „Veselības otrdiena”, tāpat piedalās tādos pašvaldībai nozīmīgos pasākumos kā Dienvidu parka atklāšana, Saulkalnes sporta svētki un citos. Protams, palīdz, arī halles un stadiona uzkopšanā. „No katra bērna ir atkarīgs, cik aktīvi viņš vēlas iesaistīties procesā. Tad attiecīgus darbus mēs viņiem piemeklējam. Ir tādi bērni, kuri grib veikt kādus ikdienišķus darbus, bet ir arī tādi, kuri aktīvi iesaistās un palīdz pasākuma organizēšanā,” stāsta sporta nama sabiedrisko attiecību speciāliste Zanda Zēberga.

Liels paldies arī pārējām pašvaldības iestādēm- PII „Saime”, PII „Saulīte”, PII „Jāņtārpiņš”, PII „Daugaviņa”, bibliotēkai , k/n „Rīgava” , sporta skolai, Salaspils 2. vidusskolai,  Salaspils memoriālam, sociālajam dienestam- par skolēniem doto iespēju iepazīt darba pasauli. Visi bērni atzīst, ka galvenā motivācija, protams, ir nopelnīt algu, tomēr arī pirmā darba pieredze esot gana svarīga. Gadu no gada pašvaldība pārliecinās, ka skolēni tiešām ļoti vēlas strādāt. Un to vēlas ļoti daudzi, tāpēc ceram, ka nākamgad talkā nāks arī uzņēmēji, kuri piedāvās vakances Salaspils skolēniem, iespējams, tādējādi iegūstot perspektīvu speciālistu.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis