Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Skolēni aicina saudzēt dabu un domāt “zaļi”

1vsk0325

Kad sniegs pazūd no apvāršņa un saulīte spīd spožāk, tad darba pienākumu ir vairāk arī EKO padomei. Un aprīlis ir arī spodrības mēnesis, tāpēc jāpadara lieli un mazi darbi, lai vasarā varam aiziet pelnītā atpūtā.

21. martā svinam Pasaules meža dienu, 22. martā - Pasaules ūdens dienu, bet 30. martā ir Zemes stunda. Salaspils 1. vidusskola arī aktīvi piedalās, lai akcentētu šo dienu svarīgumu.  Lai pievērstu uzmanību meža un ūdens dienām, skolēniem bija jāizveido videoplakāti par ūdens taupīšanu Salaspils 1.vidusskolā un meža resursu taupīšanu. Rezultātā tapa interesanti plakāti, kurus visas nedēļas garumā varēja aplūkot skolas gaiteņos.

Jau divpadsmito reizi cauri laika joslām visā pasaulē svinēs Zemes stundu. 30. martā laikā no 20.30 līdz 21.30 ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība vai organizācija – ikviens ir aicināts  izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.

Mūsu skola akcentēs Zemes stundu, izsūtot preses relīzi skolēniem un skolēnu vecākiem par to, kas ir Zemes stunda, ko tā simbolizē. Datus par tiem, kas piedalīsies, nosūtīs audzinātājiem, bet EKO padome apkopos iesūtīto informāciju un izsūtīs e-klasē, lai ikviens uzzina, cik aktīvi esam atbalstījuši šo zaļo ideju.

Šajā mācību semestrī esam uzsākuši sadarbību ar Salaspils novada domes vides inženieri Karīnu Bāliņu, kopīgi plānojot dalību spodrības mēneša pasākumos.

10.aprīlī skolā ieradīsies pārstāvji no organizācijas “Zaļais punkts”, kas organizēs skolēniem izglītojošas stafetes. EKO padomes pārstāvji kā brīvprātīgie 10.aprīlī un 16. aprīlī piedalīsies vides pasākumā, kas norisināsies Nacionālajā  botāniskajā dārzā. Bet 26.martā Salaspils 1. vidusskolā viesosies pārstāvji no beziepakojuma veikala “Burka” ar stāstu par reālu darbību, kā saudzēt vidi, vienlaicīgi ekonomējot arī ikviena budžetu.

12.aprīlī Salaspils 1.vidusskolā viesosies Kristaps Ceplis, mežsaimniecības nozares pārzinis. Biedrības “Zaļās mājas” vadītājs stāstīs par mežu nozīmi un par to, kādas profesijas ir saistītas ar mežsaimniecību.

EKO skolas uzdevumu ietvaros turpinām katru otrdienu vingrot. Prieks, ka vingrotāju skaits pieaug. Ļoti ceram, ka drīz varēsim vingrot svaigā gaisā skolas pagalmā. Par regulāru vingrošanu atbild 11.a klases skolniece Veronika Krasnožeņuka. Paldies viņai par uzņēmību!

Un, protams, gatavosimies mūsu skolas gada noslēguma lielākajam pasākumam -EKO tūrdienai, kurā šogad aicināsim piedalīties arī Salaspils 2 .vidusskolu.

Saudzējot dabu, rūpējoties un turot tīru vidi sev apkārt, skolā, mājās, veidosim savu pilsētu zaļāku un zaļi domājošu!

Lai kopā mums izdodas!

Salaspils 1. vidusskolas EKO padome

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis