Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Sestdien Salaspilī sacentīsies Latvijas spicākie robotikas entuziasti

robotika03211

Šo sestdien, 23. martā, no plkst. 10.00 līdz plkst. 15.00 Salaspils 1. vidusskolas 4. korpusā Ceru ielā 1 notiks robotikas programmas “FIRST LEGO League” pirmais pusfināls, ko rīko biedrība “FIRST LEGO League Latvia” sadarbībā ar Salaspils 1. vidusskolu. Tajās piedalīsies 120 dalībnieku no dažādām Latvijas pilsētām, kuri sacentīsies par iespēju nokļūt finālā. Aicinām uz šim sacensībām arī visus interesentus un līdzjutējus arī klātienē iepazīties ar aizraujošo robotikas pasauli un just līdzi mūsējiem!

robotika03212

“FIRST LEGO League” programma ir pasaulē lielākās robotikas un tehnoloģiju sacensības, kurās jau ir iesaistījušās 89 valstis. Šī programma ir paredzēta bērniem un jauniešiem vecumā no 9 līdz 16 gadiem. Šīs ir arī sarežģītākās skolēniem paredzētās robotikas sacensības. Dalībnieku komandas būvē, veido un programmē LEGO autonomus robotus, lai tie ierobežotā laika sprīdī spētu izpildīt dažādas sarežģītības misijas. Papildus tam, komandām, balstoties uz izsludināto sezonas tēmu, ir jāizstrādā inženiertehniski projekti un inovatīvi risinājumi. 2018./ 2019. sezonas tēmā “INTO ORBIT” dalībnieki izzina sociālas un fiziskas problēmas, ar kurām sastopas kosmonauti, ilgstoši atrodoties kosmosā.

robotika03213

Salaspili otrajā pusfinālā Jelgavā pārstāvēs divas gudru un aktīvu jauniešu komandas no 1. vidusskolas.

Otrs pusfināls notiks nākamajā dienā, 24. martā Jelgavas 4. sākumskolā. Savukārt fināls – no 6. līdz 7. aprīlim Valmieras 5. vidusskolā.

Turēsim īkšķus par mūsējiem gan sestdien Salaspilī, gan arī svētdien Jelgavā!

Sandijs Krastiņš,
Salaspils 1. vidusskolas robotikas pulciņa vadītājs

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis