Skolas bērniem ir jāēd veselīgi

zaptes

Uztura speciālisti atzīst, ka aptuveni pusi no uztura ir jāveido graudaugu produktiem. Lai veicinātu skolēnu zināšanas par graudaugu lomu uzturā, jau piekto gadu tiek rīkots projekts “Putras programma skolās”. Tā ietvaros soli pa solim 1.-4. klašu un 5.-8. klašu skolēniem ir iespēja uzzināt, kāpēc ir svarīgi ēst putras un kāpēc putras ēd sportisti, mūziķi, aktieri un citi populāri cilvēki. Putras programma Latvijas skolās notiek Starptautiskās Putras dienas un Putras mēneša ietvaros.

Arī Salaspils 1. vidusskola ir iesaistījusies EKO skolu programmā, un šī gada tēma ir "Veselīgs dzīvesveids". Šādas aktivitātes ir arī labās prakses piemērs EKO skolai.

Jau gada sākumā mazākajām klasēm notika nodarbība par veselīgu uzturu. To vadīja Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācijas bērnu un jauniešu grupas topošās uztura speciālistes. Nodarbībā bērni iepazinās ar veselīga uztura apli, pārtikas produktu grupām. Īpaša uzmanība tika veltīta dārzeņiem un augļiem. Bērni uzzināja, kā augļos un dārzeņos esošie vitamīni un minerālvielas ietekmē mūsu veselību, kā arī iepazinās ar to daudzveidību. Nodarbības beigās bērni minēja mīklas par augļiem un dārzeņiem.

Lieliska piedeva putrai ir ievārījums, tāpēc 15. novembrī skolā notika "Zaptes diena". To organizēja skolas Eko padome skolotājas Annas Grenciņas-Grenciones vadībā. Ikvienam interesentam bija iespēja nogaršot ievārījumus un nobalsot par viņaprāt garšīgāko vai veselīgāko.

Arī našķi var būt veselīgi, tāpēc Putras programmā tika iekļauta cepumu cepšana restorānā "Terra",kurā skolēni arī apmeklēja restorāna virtuvi un iepazinās ar pavāra darbu un ,kas zina - varbūt kādam no viņiem tā būs nākotnes profesija .Ar pašu gatavotajiem cepumiem skolēni cienāja restorāna viesus, uzrunājot un izstāstot par akciju un šādi mācoties apgūt arī komunikācijas prasmes sabiedrībā.

Nupat veselīgā uztura popularizēšanas pasākumu ietvaros skolā viesojās arī Hanzas maiznīcas pārstāvji, un no viņiem skolēni vairāk uzzināja par veselīgu uzturu, kā arī degustēja veselīgu maltīti. Atsauksmes par šo pasākumu bērni pārnesa arī mājās, un ne vienā vien ģimenē todien bija īpaši veselīgas vakariņas: “Pa ceļam uz mājām tika pieprasīts nopirkt tomātus, gurķus, gaļu, un vakariņās vecākiem tika pasniegtas maizītes un stāstīts par vitamīniem, kas dzīvo dārzeņos,” tā liecina kādas māmiņas ieraksts sociālajos tīklos.

Jau informējām, ka skola ir iesaistījusies arī projektā "Skolas auglis". Projekta ietvaros 1.-9. klašu skolēni trīs reizes nedēļā bez maksas saņem dārzeņus un arī iesaistās dažādos izglītojošos pasākumos. 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis