Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Laipni lūgti Salaspilī!

Salaspils 1.vidusskolas divpadsmitie jautā: “Vai tu pazīsti Latviju?”

Sagaidot Latvijas simto dzimšanas dienu, Salaspils 1.vidusskolā šā gada martā savu darbību uzsāka skolēnu komanda “Latvijai 100”. Mēs, deviņi 12.klases skolēni, apvienojoties komandas darbā, aktualizējam un bagātinām skolas ikdienu ar Latvijas dzimšanas dienai veidotiem pasākumiem - konkursiem, izstādēm, erudīcijas konkursiem.

4 skoleeni_erudiits

Septembrī radās ideja darboties plašāk un aicināt uz erudītu “Laimes zeme - Latvija” Salaspils novada iestādes, ar kurām mūsu skola sadarbojas ikdienā. Pateicoties Salaspils novada pašvaldības morālam un finansiālam atbalstam, spējām īsā laikā īstenot savu ideju - noorganizēt erudīciju konkursu “Laimes zeme - Latvija” iestāžu komandām.

Zīmīgi, ka mēnesi pirms Latvijas simtgades svinībām - 18.oktobra pēcpusdienā pie mums, jaunajā Ceru ielas korpusā, ciemojās 13 komandas, kuras bija gatavas pārbaudīt savas zināšanas par Latviju. Dalībniekiem bija sagatavoti seši uzdevumi par Latvijas ģeogrāfiju, vēsturi, mūziku, kino, literatūru, kā arī ēšanas tradīcijām. Protams, neaizmirsām arī par komandu kapteiņiem, kuriem bija sagatavots īpaši gards uzdevums - Latvijā ražoto konfekšu degustācija un noteikšana, kas tā ir par konfekti. Dalībnieki klausījās dziesmas, aizpildīja tukšās vietas dziesmu rindās, pārlasīja grāmatu fragmentus un nosauca darba autorus, izpētīja Latvijas karti no stūra līdz stūrim, atcerējās, kā bija tolaik, atsauca atmiņā aktieru kinolomas, pārdomāja latviešu ēšanas ieradumus.

Pēc spraigās cīņas simts minūšu garumā noskaidrojām, ka uzvarētājas godā ir tikusi Salaspils sociālā dienesta komanda, kura ieguva galveno balvu - biļetes uz Nacionālā teātra izrādi “Latgola.lv 1”. Otro vietu un grāmatas no cikla “Mēs. Latvija, XX gadsimts” ieguva PII “Daugaviņa” komanda. Ar papildjautājuma palīdzību noskaidrojām 3.vietas ieguvējus - Nacionālā botāniskā dārza komandu, kuri balvās saņēma dzejoļu un aforismu krājumus. Pavisam nedaudz līdz goda pjedestālam pietrūka PII “Ritenītis” otrajai komandai, kurai pirms papildjautājuma uzdošanas bija vienāds punktu skaits ar botāniskā dārza komandu. Visas komandas saņēma pateicības rakstus un saldos mierinājuma sainīšus, kā arī speciāli sagatavotās balviņas - mūsu izveidotā krustvārdu mīklu cikla “Kultūras gardēži” mīklas, lai brīvajos brīžos varētu atsvaidzināt savas zināšanas par Latviju.

Par atbalstu un līdzi jušanu vēlamies pateikt lielu jo lielu paldies mūsu skolotājām B. Mežgalei - Turlajai, V. Kublickai un S. Bendrātei. Īpašs paldies mūsu mentorei direktores vietniecei audzināšanas darbā Ingai Vītumai - Brūverei un klases audzinātājai Laimai Pamiljanei!

GALERIJA

Niks Stafeckis,  komandas “Latvijai 100” vadītājs