Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspilietis Eiropas informātikas olimpiādē izcīna bronzas godalgu

1 artis

Šonedēļ Innopolē (Krievijā) notika Eiropas jauniešu informātikas olimpiāde, kurā trīs bronzas medaļas izcīnīja puiši no Latvijas. Ar īpašu gandarījumu un lepnumu varam teikt, ka viena medaļa ir atceļojusi uz Salaspili, to izcīnīja 1. vidusskolas 9. klases skolēns Artis Vijups. Lai sagatavotos šai olimpiādei, viņš kopā ar abiem pārējiem puišiem papildu apmeklēja programmēšanas nodarbības Pirmajā programmēšanas skolā.

Labākos rezultātus šajā olimpiādē parādīja mājinieki- Krievijas pārstāvji. Mūsu kaimiņi lietuvieši nesaņēma nevienu medaļu, bet igauņi- divas bronzas medaļas. Pavisam tika sadalītas sešas zelta, 13 sudraba un 27 bronzas medaļas. Olimpiādē piedalījās 80 skolēni no 23 valstīm. Latviju pārstāvēja četri skolēni.

Noslēdzoties pagājušajam mācību gadam, Artis Vijups bija viens no tiem skolēniem, kurš īpaši tika sumināts labāko skolēnu apbalvošanas ceremonijā. Mācību gada laikā viņam ir izdevies izcīnīt godalgotas vietas gan Latvijas, gan starptautiskajos konkursos un olimpiādēs. “Uz sasniegumiem Arti virzīja viņa izcilās un daudzpusīgās spējas, kā arī informātikas skolotāja Ieva Hermane, kura ikdienas mācību darbā Artim liek noticēt savam talantam,” saka Salaspils 1. vidusskolas direktore Vera Kalniņa. Sarunā ar skolas direktori pats Artis atzīst, ka vēl īsti nespēj aptvert, ka tas ir noticis ar viņu, taču jūtas ļoti gandarīts un priecīgs.

No sirds apsveicam Arti ar lielisko panākumu un veiksmi arī turpmāk!

Attēlā: Artis Vijups (pirmais no kreisās) kopā ar saviem cīņu biedriem. Foto no vietnes ejoi2018.org

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis