Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Laipni lūgti Salaspilī!

"Saimes" bērni dodas tuvāk dabai

Kā bērniem labāk izprast dabas norises un iepazīt dabas objektus? Protams, ejot dabā, izzinot to un aktīvi darbojoties!

9.oktobrī PII ”Saime” sagatavošanas grupas bērni kopā ar savām skolotājām Aigu, Irēnu un auklīti Valentīnu devās rudens ekskursijā uz kādu skaistu un ļoti interesantu vietu, kas atrodas Ropažu novada Zaķumuižā, Lielās Juglas upes krastā. Šīs vietas nosaukums radīja bērnos pārdomas un fantāzijas lidojumu - Sauleskalns. Vai tas ir kalns līdz debesīm? Vai tur saimnieko pati Saule? Vai tur ir mūžīgā vasara? Vērojot rudens zeltu koku lapās un gājputnu barus debesīs, ceļš uz Sauleskalnu nebūt nebija ilgs.

4 saime_celjojums

Smaidīga un laipna kā pati saulīte mūs sagaidīja saimniece Ieva un saulesmeitiņa Magda, klāt bija arī izpalīdzīgais kalna saimnieks Jānis. Izrādās, ka  Sauleskalnā esot sava “Saules skoliņa”. Bērni pieteicās to apmeklēt un uzzināja daudz interesantu faktu par to, kā un ar kādām rotaļlietām spēlējās bērni senatnē, kad nebija Bārbiju, lego klucīšu un mīksto rotaļlietu. Skoliņā PII ”Saime” bērni iejutās mākslinieku lomā un darbojās radošajā darbnīcā, izkrāsojot un izrotājot katrs savu seno latviešu bērnu rotaļlietu vilciņu saulītes formā. Ar aizrautību un lielu prieku apgleznotie vilciņi tika tūlīt pat izmēģināti, lai noteiktu, kurš no tiem griezīsies ilgāk, ātrāk, kuram  raksts būs skaistāks. Katrs bērns bija lepns un gandarīts par savu darbu.

Pēc “Saules skoliņas” apmeklējuma bērni tika aicināti uz Saules taku. Šeit  visiem noderēja prasme sadarboties, jo bērni pa komandām spēlēja spēli ”Saulītei pa pēdām”, kur katram komandas dalībniekam bija jāveic uzdevumi un jākrāj savai komandai punktus. Ar lielu aizrautību, azartu bērni izspēlēja šo spēli, kur ejot cauri astoņām stacijām, ne tikai trenējās veiklībā, bet  iepazina latviešu dzīvesziņu un gadskārtu ieražu tradīcijas. Bērni meta bumbiņas Ziemassvētku groziņos, cepa Meteņu pankūkas, krāja punktus ar Lieldienu olu ripināšanu, meta bumbiņas Ūsiņa zirgu silē un Jāņu pūdelē, lika ar lizi improvizētus kukulīšus krāsnī, šāva ar kaķeni bumbu kubulā un centās trāpīt ar bumbiņu Miķeļa spainī.

Sauleskalnā ir arī Putnu taka, tajā bērni iepazina Latvijā mītošos putnus, ar īpašiem instrumentiem bija iespējams atdarināt šo putnu “valodu”. Kad spēle “Saulītei pa pēdām” bija izspēlēta, sekoja spēles dalībnieku apbalvošana, katrs  dalībnieks saņēma  uzslavu par veiklību, centību un prasmi darboties komandā, tāpat bērniem tika pasniegtas īpašās medaļas.

Ekskursijas noslēgumā viesmīlīgie saimnieki cienāja mūs ar Sauleskalnā  vāktu zāļu tēju, pēc tam bērni varēja radīt un klausīties dažādas skaņas Skaņu vērī un pēc sirds patikas izkustēties Sauleskalna rotaļu laukumā. No ekskursijas mūsu bērni atgriezās labā noskaņojumā, ar vēlmi iet dabā, pētīt un izzināt to, jo katrs no mums ir dabas daļa un kopā mēs veidojam šo  pasauli.

                                                                         Irēna Moisejeva, PII "SAIME" skolotāja