Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Pētniecības prasmes sākas jau pirmsskolā

SaimeDP05 02

Cilvēks ir dabas daļa, tāpēc svarīgi mācīt bērniem jau no agras bērnības saudzīgu attieksmi pret dabu un prasmi saskatīt un novērtēt dabas estētiku, kā arī pilnveidot emocionālās kompetences saistībā ar dabu un pētniecību.

Salaspils novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē „Saime” 3. maijā notika starpnovadu pieredzes skola “Daba mums apkārt” pirmsskolas un sākumskolas skolotājām.

Pēc siltā laika, kas priecēja gan lielus, gan mazus, krasi mainījās laika apstākļi - termometra stabiņš no + 22 grādiem  noslīdēja uz +7 grādiem, bet tas netraucēja 6-7 gadus veciem bērniem kopā ar Salaspils 1. vidusskolas 1. e klases skolēniem pirmsskolas skolotājas Irēnas Moisejevas vadībā darboties radošās aktivitātēs un doties tuvākās apkārtnes izpētē.

„Saimes” bērnu vokālais ansamblis „iesildīja” visus klātesošos ar jautrām un skanīgām dziesmām, liekot pasākuma dalībniekiem dziesmu ritmos kustēties līdzi, lai aizbaidītu sliktos laika apstākļus.

Kad komandas bija nokomplektētas un nosaukumi izdomāti, katra komanda saņēma komandas karti un citus nepieciešamos mācību līdzekļus, lai varētu uzsākt darbu trīspadsmit stacijās – radošās aktivitātēs. Katra komanda darbojās piecās aktivitātēs. Beidzot darbu stacijās, bērni aizpildīja komandas karti. Mācības ārā bija saistošas, aizraujošas un motivējošas - bērnudārza un skolas bērniem patika patstāvīgi darboties, par ko visi atzina: „Šī bija labākā diena!”

Pēc aktivitātēm komandas apvienojās pa divām vai trijām, lai bērni un skolēni paši novērtētu savu darba veikumu: kas padevās labi, pie kā jāpiestrādā.

Arī Salaspils 1. vidusskolas 1. e klases skolēni iepriecināja dalībniekus ar pavasarīgu dziesmiņu. Noslēgumā visiem dalībniekiem tika pasniegti atzinības raksti par piedalīšanos pasākumā.

Tā kā pasākums „ Daba mums apkārt” notika dienu pirms Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas, tad visi dalībnieki bija aicināti pie baltā „Saimes” galda, lai baudītu svētku cienastu - īstu rupjmaizi ar medu un pīrāgus. Pirms cienāšanās visi pasākuma darbinieki kopīgi nodziedāja latviešu tautasdziesmu „Pie Dieviņa gari galdi”, tā ir tautasdziesma, kas dodas laikam līdz, tādēļ dziesmas skanējums aizkustināja visu sirdis.

Pavasaris taču ir gadalaiks, kad katru dienu var vērot notikušās pārmaiņas dabā. Visapkārt plaukst, zied, pamostas kukaiņi. Kāpēc pienene siltā un saulainā laikā atveras un zied un kāpēc aizveras lietainā laikā? Bērns skatās un stāta, attīstās valoda. Pat matemātiku var mācīt interesanti, piemēram, izmantojot ūdeni.

Bērni var augt un attīstīties .tepat, tuvākajā apkārtnē. Aktivitātēm svaigā gaisā ir jābūt katru dienu. Prieku bērni atradīs jebkuros laika apstākļos un nodarbēs, galvenais, lai tās būtu ārpus telpām.

Paldies visiem PII „Saime” darbiniekiem, kuri iesaistījās pasākuma „Daba mums apkārt” sagatavošanā!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis