Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Pavasaris “Saimē” atnāk Japānas noskaņās

Saime jap05

Laika ritenis “Saimē” aizritējis līdz nākamajai pieturai – „Pavasara gaidīšana”.

Pavasara pirmo mēnesi - martu “Saimē” gaida īpaši. Pavasaris klauvē jau pie durvīm un mostas daba, sāk ziedēt pirmie pavasara ziedi, kas gan pavasara svētki bez ziediem. Skaistos pavasara svētkus “Saimē” atzīmē katru gadu.

PII ”Saimes” vadītājas vietniece Anda Zelča visu Saimes kolektīvu aicināja piedalīties kulinārā ceļojumā, kura laikā viss kolektīvs tuvāk iepazina citas valsts nacionālo virtuvi.

Anda atvēra savu Suši meistarklases skolu, kuru vadīja Lilita Ukavica. Viss kolektīvs sanāca uz atvēršanu un suši pagatavošanu.

Anda darbā bija pieņēmusi viesstrādnieces no Japānas: kolēģes Arinu, Daigu un Brigitu.

Kā zināms arī pie mums Latvijā suši meistars tiek ļoti cienīts, jo viņš savas prasmes apgūst daudzu gadu garumā, izzinot vissīkākās nianses un izpētot katru produktu un tā īpašības. Anda uzaicināja un iepazīstināja kolektīvu ar tālu ciemiņu no Japānas - tradicionāla japāņu sievietei, kurās tēlā iedzīvojās skolotāja Dace Sardiko. Viņa ne tikai vadīja tējas ceremoniju un mācīja pagatavot suši, bet atveda arī ciemkukuli - Japānas nacionālo dzērienu zaļo tēju, ko pasniedz bez cukura katrā ēdienreizē ar sevišķu rituālu

“Saimes” kolektīvs iepazina arī tradicionālo papīra locīšanas tehniku – origami.

Protam radīt svētkus sev paši!

Ar pavasara sveicieniem – “Saimes” kolektīvs

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis