Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Nometne “Draugi” - piedzīvojumiem bagāta nedēļa draugu lokā

6 nometne_draugi

Kā jau ierasti vasaras mēneši atpūtas bāzē “Baiļi” ir notikumiem bagāti un aktīvi, jo tur tiekas nometnes “Draugi” dalībnieki.

Nedēļu ilgajā prombūtnē no mājām bērniem bija dažnedažādas iespējas pavadīt laiku gan kopā ar saviem jauniegūtajiem draugiem, gan piedalīties komandas darbā.

Šogad skolotāji sevi sauca par laika zagļiem, jo, atšķirībā no svelmainās vasaras iepriekšējā gadā, bija “jāķer” katrs brīdis, kad nelija un laiks kļuva siltāks un saulaināks.

Karstākajās nometnes dienās devāmies nelielā pārgājienā līdz Gaujai, kur varēja izbaudīt peldēšanas priekus, protams, neaizmirstot par peldvestēm. Gatavojoties dārza svētkiem, bērniem bija lieliska iespēja pārliecināties par to, cik liels darbs ir jāiegulda un cik liela atdeve ir nepieciešama, lai radītu svētku atmosfēru. Katram līdzdarbojoties un veicot uzdevumus, radījām svētkus visiem. Netradicionālo spēļu laikā komandas spēkus netaupīja un ikviens varēja manīt, ko nozīmē īsts cīņas spars. Ikdienā neredzētus uzdevumus bērni veica ar lielu aizrautību un interesi. Gandrīz katru dienu tautas bumbas laukumā spēles kļuva arvien garākas, jo prasme auga ar katru metienu un filigrānu izvairīšanos no pretinieka raidījuma.

Protams, arī šogad neizpalika trasītes: foto, dienas un nakts (vienai nometnei pat divreiz bija jādodas ar lukturīšiem nakts tumsā). Šo trasīšu laikā komandām bija jāveic uzdevumi kontrolpunktos un jāiepazīst atpūtas bāzes teritorija – gandrīz katrs priekšmets un lieta.

Par savām zināšanām bērni pārliecinājās dažādos atjautības uzdevumos, mīklu minēšanā, atbildot uz āķīgiem jautājumiem un piedaloties mini erudītos.

Pārbaudīt savu roku spēku un sagatavoties Ozolkalna pārbaudījumiem ļāva klinšu siena “Baiļos”, kurā ar instruktoru  Jāņa un Aivja palīdzību varēja uzkāpt ikviens, kurš vēlējās.

Visgaidītākais bija brauciens uz Ozolkalnu, kur, veicot trasītes, bērni pārliecinājās par savu veiklību, drosmi un spēju pārvarēt bailes no augstuma. Prieks bija vērot tos, kuri, neskatoties uz satraukumu, veica garākos nobraucienus un sarežģītākās trases daļas.

Arī šogad, neskatoties uz biežo laikapstākļu maiņu, bērni vakaros varēja baudīt skaistos saulrietus, kuri pavērās no mājiņām, kurās bērni paši saimniekoja un uzturēja kārtību. Vērojām saulrietu arī kopā ar skolotājiem no tramplīna smailes.

Skaļš paldies skanēja no kafejnīcas katru reizi pēc brokastīm, pusdienām, launaga un vakariņām, jo par mūsu vēderiem gādāja pavāre Daiga, kura ikreiz mums ļāva apmierināt mūsu garšas kārpiņas.

Paldies nometnes vadītājai Anitai Voras par darba sparu un radošumu nometnes organizēšanā, paldies atpūtas bāzes “Baiļi” darbiniekiem par jauko uzņemšanu, kolēģiem par īstenu komandas darbu, kā arī Salaspils novada pašvaldībai par atbalstu!

Niks Stafeckis,
nometnes “Draugi” audzinātājs

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis