Mūzikas un mākslas skolu turpmāk vadīs Rūta Bugavičute

1 ruuta

Pagājušajam mācību gadam noslēdzoties, pelnītā atpūtā devās ilggadējais Salaspils Mūzikas un mākslas skolas direktors Vilnis Borovskis, kurš šo iestādi par savējo sauca no pašiem pirmsākumiem. Ceturtdaļgadsimta laikā ir paveikts ļoti daudz, un tālāk savas izlolotās iestādes vadības grožus Vilnis nodod nākamajam direktoram. Un stafetes kociņu no 1. augusta pārņēma Viļņa kolēģe, klavierspēles un mūzikas literatūras pedagoģe Rūta Bugavičute, kuru par piemērotāko kandidātu atzina konkursa komisijas locekļi.

Iepazīsimies!

1979. gadā Rūta absolvēja Emila Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolu, kur ieguva bērnu mūzikas skolas skolotāja klavieru specialitātē un koncertmeistara kvalifikāciju. Pēc tam mācības turpināja Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijā, mūzikas pedagoģijas specialitātē iegūstot mūzikas skolotāja, diriģenta kvalifikāciju. Savukārt 2012. gadā šajā pašā iestādē saņemts diploms KB Nr.218901, kas pielīdzināms profesionālajam maģistra grādam un piektā līmeņa profesionālajai kvalifikācijai.  

Savas darba gaitas R. Bugavičute uzsāka 1981. gadā kā klavierspēles pedagoģe Rīgā, savukārt jau pēc diviem gadiem Rūta sāka strādāt Salaspils 1. vidusskolā par mūzikas un kultūras vēstures skolotāju. Šajā amatā pavadīti 20 gadi.

No 1992. gada līdz pat šodienai Rūtu salaspilieši pazīst kā Salaspils Mūzikas un mākslas skolas koru vadītāju un mūzikas literatūras pedagoģi. Gadu gadiem R. Bugavičute ir sagatavojusi audzēkņus mācību koncertiem un eksāmeniem, veidojusi repertuārus koriem, vadījusi dažādus koncertus un pasākumus, vērtējusi un analizējusi skolēnu sasniegumus, bijusi žūrijas locekle konkursos “Cālis” un “Balsis”, kā arī no 2007. gada vada Teorētisko priekšmetu metodisko komisiju.  Paralēli darbam mūzikas skolā Rūta ir koncertmeistare JDK “Ūsiņš”, savulaik vadījusi arī vokālo ansambli “Vālodzīte” un sieviešu kvartetu.

Novēlam jaunajai direktorei veiksmi, radošas idejas un neizsīkstošu darba sparu! 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis
jūlijs 2018
Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
23
> Visi notikumi