Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Melnbalto taustiņu pavēlnieks

1 komka

Aleksandrs Komka ir salaspilietis,  Salaspils Mūzikas un mākslas skolas audzēknis, viens no spilgtākajiem topošās jauno pianistu paaudzes pārstāvjiem. To atzinušas gan valsts, gan starptautiska mēroga žūrijas, apbalvojot viņu ar laureāta tituliem. Pērn vien ir iegūtas 1.vietas V Starptautiskajā Lūcijas Garūtas jauno pianistu konkursā Siguldas „Baltajā flīģelī”,  IX Starptautiskajā Alfrēda Kalniņa pianistu konkursā Cēsu koncertzālē un Rīgas Latviešu biedrības namā konkursā „Talants Latvijai”. Pašlaik Aleksandram ir 15 gadu, un puisis jau var lepoties, ka vācu mecenātu fonds VIVAT FUTURE ir piešķīris viņam finansējumu  3 789 eiro apmērā jauna personīgā instrumenta iegādei. VIVAT fonds iegulda ne tikai taustāmos aktīvos, bet arī rītdienas pasaulē, atbalstot īpaši apdāvinātus bērnus.

-  Saša, pastāsti, lūdzu, kā viss sākās.
Sākās, varētu teikt, kuriozi. Mācīties mūzikas skolā es negrasījos. Tā bija vecmāmiņa, kas paņēma mani pie rokas, aizveda uz skolu un aizvēra aiz manis skolas durvis. Šīs durvis es drīkstēšot atvērt  tikai ar skolas beigšanas apliecību rokā.

-  Vai tev uzreiz iepatikās mācīties mūzikas skolā?
Es tā neteiktu, bet es ļoti centos. Un jau 2.klasē piedalījos divos konkursos, Etīžu konkursā Saldū iegūstot 2.vietu, bet Dobelē – pirmo. Kad mācījos 3. klasē, devos jau uz savu pirmo starptautisko P.Čaikovska konkursu, kur ieguvu 1.vietu. Nu vārti bija vaļā, un tad jau aizgāja!

- Kad tu saprati, ka vēlies nodarboties ar mūziku profesionāli?
Vispirms radās atbildības izpratne par to, ko es daru, jo mūsu darbs rit tandēmā ar manu skolotāju Natāliju Karpovu. Es apzinos, ka uzstāšanās reizēs prezentēju ne tikai sevi, bet arī savu pedagoģi, skolu un Salaspili.  Mācoties 5.klasē, sapratu, ka bez mūzikas savu dzīvi nespēju iedomāties. Tas notika brīdī,  kad sāku muzicēt kameransamblī ar vijolnieci Viktoriju Tarnavsku. Man pavērās jauns skats uz bagāto mūzikas pasauli. Kļuva skaidrs, ka mūzikas valodā varu komunicēt ar ļoti daudziem cilvēkiem, un, ja es būšu patiess, viņi mani sapratīs.

- Kuras uzstāšanās tev palikušas atmiņā?
Tādu ir daudz. Starptautiskais Brāļu Mediņu konkurss, Stokholmas jauno mūziķu konkurss, „Talants Latvijai”, kā arī ļoti veiksmīgas uzstāšanās kameransambļu konkursos Rīgā, Daugavpilī, Talsos, Liepājas Lielajā dzintarā. Spilgti iespaidi ir palikuši par skolas 25 gadu jubilejas koncertu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē, kur es kopā ar Viļņas kamerorķestri Ričarda Sviackevičius vadībā atskaņoju V.A.Mocarta klavierkoncertu.

-  Vai tev ir elks pianismā?
Jā, tas ir Deniss Macujevs. Vēl man patīk klavieru trio „Bel Suono”.

- Kāds tu esi pēc rakstura? Kāda mūzika tev ir tuva?
Esmu romantiķis un mīlu romantisko mūziku. Man ļoti patīk F.Šopēns.

-  Kādi ir tavi tuvākie nākotnes plāni?
Plānu ir daudz, taču svarīgākais šobrīd ir sekmīgi absolvēt mūzikas skolu un iestāties mūzikas vidusskolā.

Salaspils Mūzikas un mākslas skolā ir tradīcija izcilākajiem audzēkņiem pēdējā mācību gadā sagatavot soloprogrammu. Arī Aleksandrs Komka kopā ar savu skolotāju Natāliju Karpovu aicina visus 22.februārī plkst. 18.00 mūzikas skolas kamerzālē uz savu solokoncertu, kurā skanēs klasiskā,  latviešu komponistu un, protams,  romantiskā mūzika.  Koncertā piedalīsies arī vijolniece Viktorija Tarnavska.

Salaspilssv2019

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis