Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Konferencē satiekas jaunieši un deputāti

kafija ar_politikiem_2017

14.decembrī k/n “Rīgava” notika nakts konference novada jauniešiem, kuras ietvaros Salaspils 1.vidusskolas un Salaspils 2.vidusskolas skolēnu padomju dalībnieki, jauniešu organizācijas “Zibsnis” un biedrības “Express Yourself” pārstāvji tikās ar deputātiem, lai diskutētu un mēģinātu rast priekšlikumus par to, kā uzlabot jauniešu dzīvi novadā. Diskusijas tēmas – jauniešu līdzdalība, jauniešu informētība un jauniešu nodarbinātība un uzņēmējdarbības veicināšana.

Diskutējot par jauniešu līdzdalības tēmu, dalībnieki nonāca pie priekšlikuma, ka tuvākajā nākotnē būtu svarīgi un vērtīgi sanākt kopā lielākam skaitam novada jauniešu, darbā ar jaunatni iesaistītajām personām un lēmumu pieņēmējiem, lai kopā analizētu situāciju, apmainītos viedokļiem un izstrādātu rekomendācijas darba ar jaunatni novadā veidotājiem.

Darba grupas, kuras tēma bija jauniešu nodarbinātības un uzņēmējdarbības veicināšanas uzlabošana, viens no priekšlikumiem – elektroniska brīvprātīgā darba fiksēšana, kas motivētu daļu jauniešu tajā iesaistīties.

kafija ar_politikiem_20171 

Konferences otrajā daļā tika sveikti konkursa “Salaspils novada jauniešu gada balva 2017” laureāti. Nominācijā “Jaunietis savai skolai 2017” par aktīvu un pašaizliedzīgu darbu ārpus stundām balvu -“Galactico” dāvanu karti un diplomu saņēma Salaspils 1.vidusskolas skolēns Niks Stafeckis un Salaspils 2.vidusskolas skolniece Anastasija Luņina. “Niks Salaspils 1.vidusskolā vada EKO padomi. Viņam ir fantastiskas idejas un, galvenais, ka spēj tās ļoti labi realizēt. Reti var sastapt skolēnu, kurš pats ierosina, aicina un īsteno ideju – no sākuma līdz gala rezultātam,” tā konkursa pieteikumā raksta skolotājas.

“Anastasija ir skolēnu pašpārvaldes dalībniece - pozitīvisma iemiesojums, cilvēks, kurš spēj iedvesmot gan savus klases biedrus, gan citus jauniešus, cilvēks, kuram vienmēr var uzticēties un uz kuru var paļauties,” tā skolotāja Olga Smirnova.

2017. gadā jaunieši ir bijuši čakli brīvprātīgā darbā veicēji - ir nostrādāts  krietns skaits stundu. Nominācijā “Brīvprātīgais jaunietis 2017” šogad tika izvirzītas sešas jaunietes, kuras lielākoties aktīvi iesaistījās Salaspils sporta nama rīkoto pasākumu organizēšanā. Konkursa komisijai nenācās viegli izvērtēt labāko jaunieti, jo visas ir pelnījuši balvu un titulu, taču, kā jau konkursā, uzvarētājs ir viens – šogad “Brīvprātīgais jaunietis 2017” balvu ieguva  Katrīna Doroņina. Katrīna ir Salaspils 1. vidusskolas 12.klases skolniece, jauniešu organizācijas “ Zibsnis” līdere un vairākus gadus aktīvi darbojas kā brīvprātīgā kustībā “Ghetto Games”.

Paldies katram konferences dalībniekam par klātbūtni un izteikto viedokli!  

Vēlreiz sveicam gada aktīvākos novada jauniešus!

Eva Agafonova, jaunatnes lietu un mūžizglītības speciāliste 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis