Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Jāņtārpiņ, spīdi un zini Latviju!

jt02201

6.februāra pēcpusdienā daži no PII "JĀŅTĀRPIŅŠ" bērnu vecākiem nedaudz ilgāk par ierastajām desmit minūtēm aizkavējās mājīgajās bērnudārza telpās. Šoreiz  vaininieki nebija mūsu mazās atvases, bet gan iestādes vecāku padomes rīkotā viktorīna "Jāņtārpiņ, spīdi un zini Latviju!" bērnu vecākiem. Ideja par šādu pasākumu radās, iedvesmojoties no pagājušā gada nogalē Latvijas simtgadei veltītās viktorīnas Salaspils 1. vidusskolā, kurā piedalījās pašvaldības iestāžu komandas, tostarp arī “Jāņtārpiņš”.

jt02203

Gada sākumā katras grupiņas vecāki tika aicināti izveidot komandu četru cilvēku sastāvā, lai piedalītos viktorīnas izcīņā. Balvu fonds tika sarūpēts no saziedotajiem līdzekļiem. Katra komanda, piedaloties viktorīnā, savu bērnu grupiņai ieguva veicināšanas balvu - zīmuļus un krāsojamu zīmējumu papīra rulli. Godalgotās trīs vietas papildus izcīnīja naudas balvas, kuras tiks izmantotas pēc grupiņas audzinātāju ieteikumiem.

Viktorīna noritēja četrās daļās, kurās vecākiem nācās parādīt savas zināšanas gan par "Jāņtārpiņu", Salaspils novadu un Latviju, gan atcerēties kopā ar bērniem lasītās pasakas, skatītās animācijas filmas un dziedātās dziesmas. Kurš gan neatpazīst populārās skaņas no dziesmiņas par to, kā lācēns iet dipu, dapu. Tomēr ir ļoti līdzīga dziesma ar nosaukumu "Lācēns muzikants". Interesanti, ka mākam bērniem nodziedāt populārās dziesmiņas par cālīšiem, lelles jaku un putniņu uz zara, bet, kad dziesmas tekstā ir jāieraksta iztrūkstošie vārdi, tas sagādā grūtības. Domāju, viktorīnas ietvaros radās vairākas nedzirdētas un jaunas dziesmu versijas. Vismaz tā varēja noprast pēc smieklu daudzuma, kas atskanēja no komandu galdiņiem. Mēs visi esam pamanījuši, ka latviešu tautas pasākās bieži tiek vēstīts par trīs tēva dēlu likteni, tomēr vai spējam no neliela teksta fragmenta atšifrēt pasakas nosaukumu? Jāsaka godīgi, viegli nebija!

jt02204

Komandu kapteiņi tika palutināti ar iespēju piedalīties "Laimas" šokolādes konfekšu atpazīšanas konkursā. Vizuāli gandrīz vienādās brūnās tāfelītes, vadoties pēc garšas niansēm, nācās "ietērpt" populārajos nosaukumos - "Vēsma", "Rudzupuķe", "Roko", "Sarkanā magone" u.c. Secinājums ir tikai viens, ka ar steigu jāpaplašina sortiments mājas konfekšu traukos. Viegli ir atpazīt tās, kuras garšas kārpiņām ir ierastas, bet visas pārējās ir viens liels nezināmais.

jt02202

Saskaitot rezultātus, izrādījās, ka trīs komandas ieguvušas vienādu punktu skaitu. Tāpēc pirmās trīs vietas tika sadalītas papildkārtās. Rezultātā- 11 komandu konkurencē  uzvaras laurus plūca grupiņa "Bitītes".

Ir patiess prieks par vecāku lielo atsaucību, PII "JĀŅTĀRPIŅŠ" vadības silto uzņemšanu, kā arī viktorīnas rīkotāju uzņēmību un neizsīkstošo enerģiju, organizējot un vadot pasākumu. Paldies visiem! Esmu pārliecināta, ka viktorīnai ir jākļūst par ikgadēju PII "JĀŅTĀRPIŅŠ" tradīciju.

Dēzija Gabrāne-Vidze, iestādes padomes pārstāve

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis