Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Gatavojoties Baltā galdauta svētkiem

Saimesgaldauts 5

PII “Saime” audzēkņi, gatavojoties 4. maija “Baltā galdauta svētkiem”, no lentītēm auž savas saimes galdautu, tā ceļā uz Latvijas simtgadi godinot brīvu Latviju un stiprinot savu piederību valstij.

Galdauta aušana ir daļa no PII “Saime” realizētā projekta “Saimes Baltais galdauts”. Projekta mērķis ir rosināt bērnus izprast 1990. gada 4. maija nozīmi, iepazīt Latvijas un savas ģimenes vēsturi, stiprināt latvisko identitāti, kā arī iepazīt tradicionālās kultūras elementus – aušanu un godu svinēšanu.

Projektā paredzētas vairākas aktivitātes, no kurām nozīmīgākā ir “Saimes” baltā galdauta darināšana. Galdautu auž paši bērni ar nelielu pieaugušo atbalstu, tā iepazīstoties ar aušanas procesu. Galdauta aušanā piedalās arī PII ,,Daugaviņa” audzēkņi un pedagogi. Paredzēts, ka audeklā tiks ieausts 1 km baltas lentītes, tā simbolizējot iespēju brīvi domāt, brīvi runāt un brīvi svinēt. Pašaustais galdauts tiks svinīgi uzklāts uz galda 4. maija svētkiem par godu organizētajā pasākumā 3. maijā, kurā paredzētas dziesmas, dejas, rotaļas un ciemošanās, kā īstos godos pienākas.

Papildus iepriekš minētajam projekts iekļauj vēl vairākas aktivitātes: seno arodu, īpaši aušanas procesa, iepazīšanu Brīvdabas muzejā un ābeles stādīšanu, vienojoties ar Latvijas valsts simtgades svinību atklāšanas akciju “Apskauj Latviju”. Ar šo projektu plānots aizsākt jaunu tradīciju - “Saimes grāmatas” rakstīšanu, kurā katra gada izlaiduma grupas bērni kopā ar vecākiem atstāj vēstījumu par to, kā viņu ģimene nokļuvusi Salaspilī un “Saimē”.

Projektu organizē PII “Saime” padome kopā ar darbiniekiem. Projektu finansiāli atbalsta Salaspils novada dome.

PII ,,SAIME” vecāku pārstāve Ginta Pērle – Sīle

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis