Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Džimba māca par drošību dažādās dzīves situācijās

dzimbaŠogad Salaspils novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē "Daugaviņa" īstenojam "Džimbas drošības programmu” bērniem. Bērnu drošības skolā “Džimba”, kas darbojas nodibinājuma “Centrs Dardedze” paspārnē, bērniem no 4 līdz 8 gadu vecuma aizraujošā, vieglā formā māca atpazīt nedrošas situācijas un skaidro, kā tajās rīkoties.

Arī “Daugaviņas” bērni uzzināja, kā ir jārīkojas saskarsmē ar citiem cilvēkiem, uzzināja, kam droši var lūgt palīdzību un atbalstu. Bērni zina- ja draud briesmas, tad jāsauc palīgā. Viņi mācās draudzēties un nedarīt pāri saviem draugiem, jo zina, ka tas otru cilvēku sāpina. Pēc nodarbībām bērni kļūst par sevi pārliecinātāki un drošāki, apgalvojot, ka viņus vairs neviens nevarēs piemuļķot. Iesaistījām projektā arī bērnu vecākus, lai arī mājās tiktu pārrunāts drošības aspekts. Bērni zina savu adresi un vecāku telefona numurus no galvas. Tēls "Džimba" bērniem kļuva par draugu, viņi ar nepacietība gaida katru nākošo tikšanos un jautā, kad viņš atkal atbrauks ciemos? Bērni varēja izstāstīt un pārrunāt dažādas dzīves situācijas, kuras viņiem bija ļoti svarīgas.

“Džimbas drošības programmu” īsteno arī pirmsskolas izglītības iestādēs "Atvasīte" un "Ritenītis". Kopā ar nodibinājuma "Centrs Dardedze" aģentēm Ramonu ( "Atvasīte”), Kristīni ("Ritenītis") un mani, Andru Ozoliņu, ar prieku organizējam šīs nodarbības, jo tās bērniem ir ļoti vajadzīgas un mūsdienās aktuālas.

Andra Ozoliņa, PII “Daugaviņa” skolotāja 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis