Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

„Dzenīšu” bērni ved vecvecākus ekskursijā

dzen01257

Vecvecāku diena PII “Atvasīte” „Dzenīšu” grupā šogad norisinājās pavisam neparasti – bērni devās ekskursijā uz “Lāču” maizes ceptuvi kopā ar saviem vectēviem un vecmammām. Brauciens bija salīdzinoši tāls, un ceptuves apmeklējums sanāca neplānoti garš, bet “Dzenīšu” juniori un seniori ir izturīgi.

Bērni ar saviem vecvecāki pacietīgi un ar interesi skatījās īsu filmiņu par “Lāču” ceptuvi. Ar lielu sajūsmu apģērbās specapģērbos, ko ekskursijas beigās teju katrs “dzenītis” gribēja paturēt, ko laipnie saimnieki arī atļāva. Ceptuvē pabijām izzinošā ekskursijā gida pavadībā, apskatījām milzīgās maizes krāsnis, redzējām cepēju un konditoru darbu, darbarīkus, izgaršojām dažādas maizes, grauzdiņus, pat maizes čipsu garšas.

Bija ne tikai izklaides, nācās arī pastrādāt – katram bija jāuzcep savs smilšu mīklas cepums, kam paveicās - pat divi! Bija jāuzcep arī savs maizes klaipiņš. “Dzenīši” uzcepa rekordkukuli – 9 kilogramus smagu rudzu burkānmaizi. Mājās braukt nevarēja, jo bija jāsagaida, kamēr izcepsies. Bērni bija sagatavojuši arī priekšnesumus vecvecākiem – dziesmas, rotaļas, protams, par rudzu maizi un rupjmaizkukuli. “Lāču” kafejnīcas banketzālē dziedājām, dejojām, cienājāmies ar pašceptajiem cepumiem un līdzpaņemto tēju. Atceļā nepacietīgi ķērāmies klāt mūsu milzīgajam maizes klaipam, vēl karstu un kūpošu lauzām gabaliņos un ar baudu izgaršojām.

„Dzenīšu”  grupiņas audzinātājas Linda un Līga saka milzīgu paldies atsaucīgajiem vecvecākiem, kas ar lielu prieku piedalījās šādā piedzīvojumā.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis