Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

“Draugi” tiekas Baiļu atpūtas bāzē

draugi092

Jau četrpadsmit gadus Beverīnas novada Baiļu atpūtas bāzi vasarā piepilda bērnu čalas un interesantas aktivitātes. Tie esam mēs - Salaspils novada skolēnu nometnes “Draugi” dalībnieki.

Atrodoties nedēļu projām no mājām un no ierastās vides, skolēniem tiek dota iespēja gan pašiem par sevi rūpēties, uzturot kārtībā savas dzīvojamās telpas, gan daudz uzturēties svaigā gaisā, gan nodarboties ar dažādiem interesantiem, ikdienā ne tik bieži pieejamiem sporta veidiem (klinšu kāpšanu, batutu, savas veiklības un drosmes pārbaudi Ozolkalna trasē u.c.).

Daudzi nometnes pasākumi jau kļuvuši tradicionāli. Bērni pārbauda savu atjautību un prasmi darboties komandā, piedaloties fototrasē, draudzības skrējienā ”Iepazīsti labāk mūs pašus un vietu, kur dzīvojam!”, naktstrasē, dažādās netradicionālā sporta aktivitātēs, konkursos un sacensībās.

draugi093

Liekas, ka vislielāko prieku un satraukumu bērni gūst Ozolkalnā, kurš pārbauda ne tikai veiklību un izturību, bet pieprasa arī pārvarēt bailes, neticību saviem spēkiem. Nav lielāka gandarījuma, ja vakarā nometnes sarunu aplī balviņu un skanīgus aplausus saņem ne tikai tie, kas veiksmīgi veica grūtāko trasi, bet arī tie, kuri uzvarēja cīņā ar sevi.

Par tradicionāliem jau kļuvuši Dārza svētki, kuru gatavošanā katram ir savs uzdevums – par ēdiena gatavošanu, galda klāšanu, telpas rotāšanu, galda kartēm, grilēšanu pedagogu vadībā rūpējas paši bērni.

Ar sajūsmu tiek aizvadītas netradicionālās sporta spēles, kurās ļoti labi varam novērtēt komandas saliedētību, cīņas sparu. Daudzveidīgie erudītu konkursi ne tikai ļauj skolēniem parādīt savas zināšanas, bet sniedz daudz jaunas informācijas, paplašina redzes loku. Šogad šajā jomā ļoti palīdzēja audzinātāja Nika sagatavotie videomateriāli par ziedu daudzveidību, meža ogām, dažādiem zīmoliem u.c. tēmām.

Šī karstā vasara deva iespēju peldēties Gaujā (tikai ar drošības vestēm). Celiņš uz Gauju ved caur mežu un krūmājiem, kur bērnus gaidīja melleņu bagātība.

draugi091

Karstais laiks veica dažas korekcijas mūsu darbībā, jo nomainījām pārgājienu uz BMX sporta centru un minigolfa spēli ar braucienu uz Sietiņiezi un Valmieras interesantāko objektu apskati (Sīmaņa baznīca, muzejs, teātris, pie kura tapa selfiji ar “Ugunsgrēka” Zentiņu, mūzikas skola, jaunais tilts pār Gauju).

Viss šis plašais pasākumu klāsts palīdz skolēniem aktīvi iesaistīties gan kā vadītājiem, gan kā klausītājiem, uzņemties atbildību.

Dzīvojot atsevišķos mazākos kolektīvos nometnes mājiņās, katram ir iespēja sevī attīstīt savstarpējās saskarsmes iemaņas, draudzīgumu un biedriskumu.

Šī nometne ļauj realizēt tās ieceres un idejas, ko laika un materiālu trūkuma dēļ nav iespējams realizēt mācību stundu laikā, skolas pasākumos un ģimenēs.

Daudzi šķiras ar asarām, bet tās ir prieka asaras. Daudzi apmainās ar telefona numuriem, veidojas jaunas draudzības. Nometne „ Draugi” ir kļuvusi par skaistu un nepieciešamu tradīciju Salaspils skolēnu un daudzu ģimeņu dzīvē.

Paldies vecākiem, kuri mums uztic savus bērnus! Paldies jaukajiem audzinātājiem Andrai un Nikam! Paldies par atbalstu Salaspils novada pašvaldībai!

Uz tikšanos nākamajā vasarā – 15 gadu jubilejas nometnē!

Anita Voras,
nometnes “Draugi” vadītāja

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis