Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Domājot vairākus gājienus uz priekšu, dambretē uzvar 1. vidusskolas komanda

Jau septīto reizi Dambretes attīstības biedrība organizē sacensības sākumskolu skolēniem projekta “Bērnu prāta spēju attīstība ar dambretes spēli” ietvaros. Šogad 3. novembrī sacensības tika organizētas Salaspils 1. vidusskolā, kurās piedalījās 12 dažādu novadu skolu komandas, kopā pulcējot teju simts 1.-4. klašu skolēnu.

Komandu vērtējumā likumsakarīgi pārāki bija Salaspils 1. vidusskolas bērni, kurus vada Ilze Čudare (titula “Gada skolotājs” ieguvēja). Uzreiz aiz 1. vidusskolas – Salaspils 2. vidusskolas sākumskolas skolēnu komanda (vadītājs R. Vipulis).

Savukārt individuāli pārsteidza dalībnieki no Jelgavas – E. Mētra, T. Kristapsons, M. Kokta, kuri atbrauca, ieraudzīja un kāpa uz goda pjedestāla. Viņu sasniegumus kaldināja radošā un ar unikālo pedagoģisko piegājienu apveltītā personība – Miks Kapsis (Jelgavas 4.sākumskolas skolotājs).

Arī citas komandas- Ādaži, Ķekava, Baldone, Mērsrags, Baloži, Ezerkrasti, Ikšķile, Imanta - patīkami pārsteidza ar savu organizētību un sniegumu.

No mājiniekiem vietas pirmajā trijniekā izcīnīja:

  • Svetlana Ščipakova, Salaspils 2. vsk., 1.v., 1.klase;
  • Aleksandrs Rojs, Salaspils 2. vsk., 1.v., 1.klase;
  • Madara Upeniece, Salaspils 1. vsk,. 2.v., 3.klase;
  • Dārta Novika, Salaspils 1. vsk., 1.v., 4.klase;
  • Alise Trapiņa, Salaspils 1. vsk., 1.v., 2.klase;
  • Eva Vovere, Salaspils 1. vsk., 2.v., 1.klase;
  • Aleksejs Šarovs, Salaspils 2. vsk., 2.v., 1.klase;
  • Marks Perevalovs, Salaspils 2. vsk., 3.v., 1.klase.

Dambretes attīstības biedrības valdes priekšsēdētājs V. Budreika atzīstami novērtē sacensību kvalitāti, spēles gaitu, skolēnu iegūto pieredzi un sasniegtos rezultātus, kas savukārt ļāva sacensībām noritēt gludi un bez aizķeršanās. Izteiktākas emocijas vairāk varēja redzēt vecākos un treneros, savukārt sacensību dalībnieki bija daudz noturīgāki un organizētāki.

V. Budreika atzīst, ka projekta realizācija ir attaisnojusi sevi un pat vēl vairāk -  vecāki ir novērtējuši ieguvumus un vēlas, lai bērni nodarbotos ar dambreti. Tā ir lieliska iespēja bērnos attīstīt spēju domāt, analizēt. Piemēram, spēlējot dambreti, ir jādomā vairāki gājieni uz priekšu, turklāt pārējie iespējamie varianti ir jāveic galvā, nepārbīdot pozīciju, tā tiek trenēta spēja domāt vairākus soļus uz priekšu un tēlos. Apgūstot to, iespējams redzēt kopainu, domāt un atcerēties ātrāk. Līdzīgi ir ar koncentrēšanās spēju, pašdisciplīnu, abstrakto domāšanu, radošo fantāziju - to visu palīdz vieglāk attīstīt dambretes spēle.

Foto un rezultāti ŠEIT

Vitauts Budreika, Dambretes attīstības biedrības valdes priekšsēdētājs

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis