Daugavas krastā sadziedājušies piecu novadu skolēni

17. maijā Ikšķilē pirmo reizi notika Ikšķiles, Ķekavas, Olaines, Salaspils un Siguldas novadu vispārizglītojošo skolu koru sadziedāšanās pasākums" Sadziedam Daugavas krastā ". Pasākuma idejas autore, Ikšķiles vidusskolas mūzikas skolotāja Maira Līduma, vēlējās pasākumu veidot  kā simbolisku  XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju  svētku ieskaņas koncertu. Dziesmas un dejas tika iekļautas no  dziesmu svētku repertuāra, kā arī no festivāla "Tauriņu balsis 2016 ".

Pasākuma ieskaņā visus klātesošos uzrunāja Ikšķiles novada pašvaldības izglītības darba speciāliste Māra Niedra. Koncertā piedalījās: Tīnūžu pamatskolas 1.-4.kl.koris "Saulespuķe ", Olaines 1.vsk. 2.-4.kl.koris, Daugmales pamatskolas 1.-4.kl.un 5.-9.kl.koris, Pļavniekkalna sākumskolas 1.-4.kl.koris, Baložu vsk. 5.-9.kl.koris, Ķekavas vsk. 5.-9.kl.un zēnu koris, Privātās pamatskolas "Gaismas tilts 97 " 1.-5.kl.koris, Siguldas 1. pamatskolas 5.-9.kl.koris , Ikšķiles vsk. 2.-4.kl. un 5.-9.kl.koris, kā arī Salaspils 1.vsk. 1.-4.kl. un 5.-9.kl. koris "Sonāre ".

Skolu koru diriģentes šoreiz bija virsdiriģentu lomā. Kopkori diriģēja Maira Līduma, Ingūna Rijniece, Edīte Eglīte, Evija Rozena , Dace Melvere, Inga Lagzdiņa, Linda Ivanova.

Latviešu tautas dziesmu "Dzied , māsiņa , skaistas dziesmas " un R. Paula "Tēvzemes etīdi " diriģēja Lāsma Streiķe, savukārt U. Marhilēvičš "Tikai tā " virsdiriģentes gods tika uzticēts Aijai Pizānei.

Svētkus kuplināja mājinieku tautisko deju kolektīvi un "JV clubs Dance Company  " dalībnieki, kā arī Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris.

Laika  apstākļi dalībniekus un skatītājus nemaz  nelutināja, lija stiprs lietus. Pasākums tika pārcelts no estrādes uz Ikšķiles vidusskolas telpām. Bet tas nebūt nemazināja svētku sajūtu.

Paldies idejas autorei Mairai Līdumai, Salaspils novada domei, personīgi R. Čudaram, 1. vsk. direktorei Verai Kalniņai un sekretārei Baibai Zariņai. Tāpat liels paldies visiem bērniem un viņu vecākiem, īpaši Agnetas Kates Mūrnieces  mammai, Matīsa Mārtiņa Grasa mammai un tēti , Agnetas Kubiļus mammai, Dārtas Ķemleres mammai un Maijas Marijas Bakinovskas mammai.

Svētki izdevās! Bērnu acis mirdzēja un balsis skanēja! XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki var sākties!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis