Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Āra izglītības diena „Atvasītē”

Atvasiite06041

Visā pasaulē arvien populārāka kļūst vispasaules Āra izglītības diena. Tajā iesaistās ekoskolas un citas izglītības iestādes, kuras atbalsta mācību procesa sasaisti ar darbošanos dabā, svaigā gaisā.

Vairāk kā 9,5 tūkstoši skolas un pirmsskolas iestādes no 80 valstīm ik gadu iesaistās Āra dienas aktivitātēs, piedāvājot izzinošas, radošas un interesantas aktivitātes vairāk nekā 1 miljonam bērnu.

Arī mēs, pirmsskolas izglītības iestāde „Atvasīte” un mūsu ciemiņi no „Daugaviņas” 17. maijā bijām Āra izglītības dienas dalībnieki.

Atvasiite06042

Katra grupiņa jau savlaicīgi rūpīgi izplānoja savu darbošanos šajā dienā, sākot ar bērnu sagaidīšanu no rīta laukumiņā un brokastīm uz lodžijas līdz pat vakaram, sagaidot vecākus pēc darba dienas un daloties ar piedzīvoto.

Bērni sportoja, krāsoja, meistaroja, organizēja spēles un rotaļas, strādāja dārzā, vāca dabas materiālus, pina vainagus, veidoja brīnumkociņus, devās ekskursijā, pētīja un eksperimentēja.

Visnozīmīgākā darbošanās notika kādā mūsu dārza malā – Lauras tēta entomologa Jāņa Jaško vadībā tapa „kukaiņu viesnīca”. Tajā kopā tika likti un sastiprināti visdažādākie dabas materiāli – akmeņi, kociņi, zariņi, mizas, čiekuri, pērnā kūla… Plānojam, ka šajā „viesnīcā” dzīvos skudras, zirnekļi, vaboles, simtkāji un tūkstoškāji, mitrenes un pat bites vientuļnieces.

Atvasiite06043

„Daugaviņas”  bērni tika iepazīstināti ar mūsu iestādes kokiem, krūmiem un citām dabas bagātībām, viņi meklēja un atpazina augus, izbaudīja mūsu „Sajūtu taku”, sportoja un izgaršoja sīpollokus, skābenes un rabarberus. Neizpalika arī dažādu āra spēļu izbaudīšana, kuras bija sagatavojušas čaklās „Spārīšu” grupas audzinātājas Līga un Linda.

Dienas noslēgumā visiem tika izteikta atzinība un pasniegtas šuvējas Valentīnas darinātās auduma eko somas, kuras varēs izmantot gan „atbildīgi iepērkoties”, gan krājot un lolojot jaunas idejas un ieceres turpmākajam darbam.

PII „Atvasīte” metodiķe un eko skolotāja Olita Riekstiņa

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis