Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Laipni lūgti Salaspilī!

Aktieru lomās iejūtas gan “Jāņtārpiņa” bērni, gan vecāki

jantarpins 20190410_05C

Marts daudzviet Latvijā tiek pasludināts par teātra mēnesi, jo jau kopš 1961.gada 27.marta visā pasaulē atzīmē Starptautisko teātra dienu. Arī Salaspils PII „JĀŅTĀRPIŅŠ” katru gadu marta beigās organizē teātra dienas, kurās bērni gūst spilgtas un pozitīvas emocijas, pateicoties kurām tiek bagātināta un attīstīta viņu personība.

Teātra dienu pasākumos katram ir sava loma. Pieaugušie kļūst par režisoriem, bet lielākie un mazākie bērni iejūtas skatītāju lomās - iegādājas biļeti par konfekti un skatās dažādas izrādes.

Vidējo un vecāko grupu bērni iejūtas aktieru lomās un jau mēnesi iepriekš sāk gatavoties izrādei. Vispirms jaunie aktieri kopā ar skolotājām izdomā un sameklē literāro darbu, kuru grupiņa varētu iestudēt, tad sadala lomas, tiek meklēti un gatavoti atribūti, zīmētas un līmētas dekorācijas un afišas, kopā ar vecākiem sagādāti tērpi.

Šogad 2.grupas “Lāčuki” bija iestudējuši muzikālu izrādi  “Pavasara gadatirgus Jāņtārpiņmuižā”, kuru parādīja citu grupu bērniem un saviem vecākiem.  7.grupa “Rūķīši”  izrādē  “Superpuikas un Supermeitenes”  dziedāja un dejoja, 9.grupa “Mārītes” iepazīstināja klātesošos ar notikumiem izrādē “Sarkangalvīte un vilks”, 5.grupa “Bitītes”  izrādē “Kaķu salidojums” atklāja, kā dzīvo kaķi, bet 4.grupa „Zvaniņi” bija pārvērtušies par zīmuļiem un izrādē „Pelēns un zīmuļi” pastāstīja, kurš ir pelītes lielākais ienaidnieks.

Šī gada lielais pārsteigums bija izrāde „Trīs sivēntiņi” un tās intriga - aktieri. Sajūsminātie bērni dažādās lomās atpazina savus vecākus. Idejas autore bija Iestādes padomes vecāku pārstāve Inna, kura uzņēmās režisora lomu un iejutās Sarkangalvītes tēlā. Kā vienmēr jautrākais ir gatavošanās posms, kad notiek mēģinājumi, atribūtu piemeklēšana, dekorāciju un tērpu gatavošana.

Piektdienas rītā bērni vēroja Annas, Ingas un Marijas atveidoto trīs sivēntiņu jautros piedzīvojumus, kuri dziedāja, dejoja, būvēja mašīnu un iepazīstināja bērnus ar veselīga uztura pamatiem. Lielākais pārdzīvojums bērniem bija Jurija atveidotā vilka ierašanās.

Izrādes bija audzinošas un izglītojošas, mācot mūs kļūt drosmīgiem, izpalīdzīgiem, labsirdīgiem un pieklājīgiem. Paldies visiem dalībniekiem- aktieriem, režisoriem, kostīmu māksliniekiem - par jaukiem un neaizmirstamiem mirkļiem!

Evija Briede, vadītājas vietniece metodiskajā darbā