Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

1.vidusskolas skolēni pavasari sagaida Turcijā

Erasmus 2018_07

Salaspils 1.vidusskolas skolēni- Jēkabs Čudars, Artis Vijups, Denīza Rakstiņa, Maija Marija Ozola un skolotājas- Lūcija Sniķere un Gunta Lagzdiņa no 16.04.  līdz 20.04.2018.starptautiska projekta Erasmus+ „My World in the Drop of Water” ietvaros apmeklēja Yenikent Anatolian High School Kocaeli pilsētā, Turcijā. Projekta mācību aktivitātēs piedalījās koordinatori, skolotāji un skolēni no projektā iesaistītajām skolām: Vilnius Engineering Lyceum (Lietuva), Canisius Almelo (Nīderlande), Escola Secundaria Campos Melo (Portugāle), Yenikent Anatolian High School (Turcija), Parnu Koidula Gumnaasium (Igaunija) un Salaspils 1. vidusskola.

Projekta aktivitātēs tika demonstrēts galvenais  mājas darbs: tika izmēģināta ūdens parauga ieguves ierīce Sapankas ezerā. Tā kā varēja rasties grūtības transportēt ierīci lidmašīnā, bija arī alternatīva – demonstrēt video ar ierīces darbību savas valsts ūdens tilpnē.

Partnerskolas apmainījās ar skolēnu sagatavotajiem zīmējumiem par tēmu „Ūdens – tautas pasakās”, lai pēc tam izveidotu zīmējumu izstādi savās skolās. Dalījāmies ar pašu veidotajiem bukletiem par projekta pirmā gada aktivitātēm savā skolā. Iepazīstinājām ar šajā mācību gadā veiktajām aktivitātēm, kas regulāri tiek publicētas projekta mājas lapā.

Partnerskolu skolotājiem un skolēniem bija iespēja izbaudīt daudzveidīgas aktivitātes: ekskursijas uz dzeramā ūdens ražotni Cenesuyu A.S., uz ūdens attīrīšanas iekārtām ISU Kocaeli, uz ūdens testēšanas laboratoriju ISU, uz vietējo ūdens krātuvi un elektrostaciju NAMAZGAH BARAJI HES TESISI, kā arī uz Kocaeli Zinātnes un Mākslas centru. Piedalījāmies Ebru mākslas darbnīcā, kā arī skolas bioloģijas un ķīmijas laboratorijā veicām ūdens attīrīšanas eksperimentus.

Apmeklējām Turcijas galvaspilsētu Stambulu un tās ievērojamākās vietas: Sv. Sofijas (Ayasofya, 6.gs.) katedrāli, Topkapi pils (Topkapi Palace,1459. – 1465.) kompleksu, Bazilikas cisternu (6.gs.), Sultanahmetas laukumu jeb Konstantinopoles (tag.Stambulas) hipodromu, Leandra torni (celts 408.g.p.m.ē). Bosfora jūras šaurumā. Devāmies ar kuģīti braucienā pa Bosfora jūras šaurumu.

Pie mums šobrīd dārzos un pagalmos zied tulpes un narcises, kokiem plaukst lapas, ļaudis jau sāk pļaut pirmo zālienu. Bet mums šis jau ir otrais pavasaris - pirmo mēs jau piedzīvojām Turcijā! Paldies par šo iespēju projekta vadītājai un visiem iesaistītajiem skolotājiem un skolēniem!

Gunta Lagzdiņa,
Salaspils 1.vidusskolas
vizuālās mākslas skolotāja

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis