Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Seši novadi apvieno spēkus tūrisma attīstībai

karte21. janvārī Ogres Vēstures un mākslas muzejā tika prezentēta jaunizveidotā Daugavas lejteces tūrisma reģiona karte, kurā apkopota tūrisma informācija par Ogres, Ikšķiles, Salaspils, Ķekavas, Stopiņu un Baldones novadiem.

Novadu kopējā sadarbība tūrisma jomā aizsākās 2012.gadā, kad pirmo reizi izstādē “Balttour” kopā startēja Salaspils, Ķekavas un Baldones novadi. Vēlāk, jau apvienojot vairākas abos Daugavas krastos esošas pašvaldības, tapa ierosinājums nodibināt klasteri, kas ir samērā jauna apvienības forma. Šobrīd klasterī apvienojušās sešas - Ogres, Ikšķiles, Salaspils, Ķekavas, Stopiņu un Baldones – pašvaldības. Jau pēc divām nedēļām šo pašvaldību apvienība pārstāvēs Lejasdaugavas tūrisma reģionu izstādē “Balttour 2014”.

Pēc Daugavas lejteces tūrisma reģiona kartes prezentācijas tūrisma nozares speciālisti un aktīvisti iepazīstināja sadarbības partnerus ar ievērojamākajiem tūrisma objektiem savā novadā.

Galvenais novadus vienojošais faktors ir tas, ka tie visi atrodas Pierīgā. Tūristu populārākais mērķis, protams, ir Rīga, tāpēc mūsu mērķis ir panākt, lai tūristi, kas ierodas galvaspilsētā, apciemo arī Salaspili. Mūsu piedāvājumā varētu būt ne tikai kultūrvēstures pieminekļi, bet arī aktīvās atpūtas iespējas tepat - galvaspilsētas pievārtē. Salaspils novadā tūristu piesaistes balsts ir “trīs vaļi” – Daugavas muzejs, Memoriāls un Botāniskais dārzs, tomēr mums ir vēl daudz citu apzinātu, bet nerealizētu tūrisma industrijas attīstīšanas resursu, īpaši pakalpojumu un aktīvās atpūtas jomā, kur paveras plašas iespējas novada uzņēmējiem.

Ar klastera palīdzību ir iecerēts apvienot spēkus, iesaistot visas pašvaldībās esošās institūcijas un uzņēmējus, lai popularizētu un panāktu tūrisma attīstību kopīgajā Daugavas lejteces reģionā, tai skaitā arī Salaspils novadā. Daugavas lejteces tūrisma reģiona kartes izstrādāšana ir viens no pirmajiem kopīgajiem veikumiem.

Plānots, ka šogad jau esošajiem klastera dalībniekiem pievienosies arī Ķeguma un Lielvārdes novada pašvaldības.

Birkas:Tūrisms

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis