Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Jau no rudens Salaspilī siltumenerģiju ražos saules kolektori

20. martā Salaspilī tika iemūrēts pamatakmens Latvijā pirmajai saules enerģijas centralizētās siltumapgādes sistēmai. Vērienīgā projekta ietvaros pašvaldības uzņēmumā “Salaspils Siltums” līdz rudenim tiks izbūvēts saules kolektoru lauks ar akumulācijas tvertni, kas ļaus siltuma ražošanā izmantot saules enerģiju. Lai vēl ievērojamāk palielinātu atjaunojamo energoresursu izmantošanu, tiks uzbūvēta arī jauna šķeldas katlumāja.

Šī būs viena no lielākajām saules enerģijas centralizētās siltumapgādes sistēmām Eiropā. Jau šobrīd ierīkotajā 6 hektārus plašajā laukā uzstādīs 1720 saules kolektorus ar kopējo aktīvo laukumu 21 595 m2.

Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars atzīmēja: “Pirms sešiem gadiem ielikām pamatakmeni “Salaspils Siltuma” pirmajai šķeldas katlumājai, un jau tolaik tas bija ievērojams solis ceļā uz siltumenerģijas ieguvi no atjaunojamajiem energoresursiem. Šodien jau speram nākamo soli – uzsākam saules kolektoru lauka izbūvi, kas jau tuvākajā nākotnē Salaspils centralizētās siltumapgādes sistēmā dos vērā ņemamus siltumenerģijas apjomus. Tas ir ļoti zīmīgi, ka tieši “Salaspils Siltums” ir šīs jaunās domāšanas veida priekšgalā, gatavs mainīties līdz ar pasauli un šo izaicinājumu realizēt.”

Projekta autors un būvnieks ir SIA “Filter”. Uzņēmuma valdes loceklis Agris Šipkovs atzina, ka Salaspils projekts ir gana unikāls gan pēc būtības, gan arī pēc tehnoloģijām. To apstiprināja arī Leo Holms, sadarbības partnera - lielākā iekārtu piegādātāja Dānijas uzņēmuma “Arcon-Sunmark” pārstāvis. “Vakar bija apmācies, bet šodien spoži spīd saule, un es ticu, ka tā ir laba zīme solārlauka būvniecības uzsākšanai,” izdošanos projektam novēlēja Holma kungs.

Projekta veiksmīga realizācija ievērojami samazinās fosilā kurināmā patēriņu, jo saules enerģija vien dos 20%, bet kopumā pēc projekta realizācijas no atjaunojamiem energoresursiem (šķeldas, saules) tiks saražots  90% Salaspilij nepieciešamās siltumenerģijas.

Saules kolektoru sistēmas un 3 MW biomasas katlu mājas būvniecību par 7 080 000 eiro veiks SIA "Filter". Uzņēmuma pārziņā ir būvprojekta izstrāde, būvdarbi un autoruzraudzība.

Savukārt būvprojekta ekspertīzi un būvuzraudzību veiks ir SIA "Firma L4", darbu izmaksas – 14 7920 eiro.

Kopējās projekta izmaksas ir 7 227 920 eiro, no tiem attiecināmās izmaksas - 6 918 200 eiro, paredzētais Kohēzijas fondu atbalsts - 2 732 000 eiro.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis