Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Aptauja: salaspilieši vēlas renovēt mājas. Galvenie šķēršļi – nespēja vienoties ar kaimiņiem un satraukums par kvalitāti

Laika posmā no 10.līdz 31. jūlijam “Salaspils Siltums” veica aptauju, lai noskaidrotu Salaspils iedzīvotāju viedokli par daudzdzīvokļu māju renovāciju Salaspilī. Aptaujas anketa bija pieejama Salaspils novada pašvaldības interneta vietnē un sociālajos tīklos, un to aizpildīja 141 respondents. Aptauja noritēja elektroniski, un tajā galvenokārt piedalījās salaspilieši vecumā no 20 līdz 50 gadiem.

aptauja S_S

85% aptaujāto norādīja, ka viņu mājai būtu nepieciešams veikt atjaunošanu. Kā svarīgākos ieguvumus iedzīvotāji min siltumenerģijas patēriņa samazinājumu un sakārtotāku dzīvojamo vidi.   Galvenie šķēršļi, kas attur salaspiliešus no renovācijas veikšanas, ir satraukums par būvniecības darbu kvalitāti, nespēja vienoties ar kaimiņiem un nevēlēšanās uzņemties papildu finansiālas saistības.

Salaspilieši, kuru mājās jau tika veikta renovācija, ar rezultātu ir apmierināti.  9 no 10 respondentiem iesaka arī citiem veikt savas mājas renovāciju, savukārt par galveno ieguvumu uzskata dzīvokļa vērtības palielināšanos. Grūtības sagādāja samērā sarežģītais dokumentu sagatavošanas process, lai saņemtu atbalstu, kā arī būvnieku uzraudzīšana un būvniecības darbu kontrole.

85% respondentu norādīja, ka labprāt sadarbotos ar pašvaldības uzņēmumu “Salaspils Siltums”, lai organizētu savas mājas atjaunošanas darbus. Pēc iedzīvotāju uzaicinājuma “Salaspils Siltums” piedalās māju sapulcēs un palīdz organizēt renovācijas procesu, kas paredz ne tikai nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, bet arī būvniecības kvalitātes kontroli.  

Kopumā Salaspilieši uzskata, ka renovācija Salaspilī ir nepieciešama, bet tā notiek pārāk gausi. Ļoti pozitīvi tiek vērtēts renovēto māju vizuālais izskats, kas kopumā padara Salaspili sakoptāku un skaistāku.

Aicinām māju iedzīvotājus uzzināt vairāk par renovācijas iespējām, spert pirmo soli un sazināties ar “Salaspils Siltums” speciālistiem, lai saņemtu konsultāciju. Izrādīt iniciatīvu un iniciēt mājas renovācijas procesu var ikviens dzīvokļa īpašnieks, ne tikai mājas vecākais vai apsaimniekošanas uzņēmums.

SPECIĀLISTA VIEDOKLIS:

Andrejs Semjonovs,
“Salaspils Siltums” būvniecības speciālists

Andrejs LPS3webLai varētu saņemt ES fondu atbalstu mājas siltināšanai, iedzīvotājiem ir disciplinēti jāveic maksājumi par komunālajiem pakalpojumiem. Viens galvenajiem renovācijas šķēršļiem ir iedzīvotāju maksātspēja, tostarp māju parādi pakalpojumu sniedzējiem. Ja mājai ir izveidojies parāds, tā neatbilst vienam no galvenajiem nosacījumiem, lai varētu piedalīties siltināšanas programmā.

Strādājot ar renovācijas projektiem Salaspilī, esam saskārušies ar situāciju, ka sākotnējās iedzīvotāju vēlmes par pilnu mājas atjaunošanu bieži nesakrīt ar šim mērķim atvēlēto budžetu. Uzsākot dalību programmā, tiek izteikta vēlme veikt pilnu mājas atjaunošanu, kas būtu pareizi, ņemot vērā namu esošo slikto tehnisko stāvokli. Uzsākam sagatavošanās darbus, paveicam lielu, apjomīgu darbu, bet rezultātā tiek secināts, ka tomēr visus darbus atļauties nevarēs. Tādā gadījumā esam spiesti veikt jau sagatavota un saskaņota projekta optimizāciju, atteikties no daļas vēlamo darbu realizācijas. Tas prasa papildu ieguldījumus – ne tikai finansiālus, bet arī, kas ir svarīgākais, kavē siltināšanas darbu uzsākšanu. Tāpēc, uzsākot dalību programmā, mājas iedzīvotājiem ir jāizvērtē, vai tiešām visus vēlamos darbus viņi būs gatavi apmaksāt. Salaspils pilsēta sniedz palīdzību iedzīvotājiem, deleģējot projektu vadības funkciju “Salaspils Siltums” speciālistiem, tāpēc mēs atbalstām māju iedzīvotājus, konsultējam, līdz nonākam līdz visiem pieņemamam risinājumam.

Konsultējoties ar iedzīvotājiem, kuru mājās jau tika veikta renovācija iepriekšējā plānošanas periodā, secinām, ka ir bijis sarežģīti nodrošināt darbu kvalitāti būvniecības procesā. Pašiem iedzīvotājiem nācies iesaistīties un risināt problēmas ar būvniekiem. Tā nav normāla situācija! Tas parāda, cik svarīga ir būvniecības uzraudzība. Nodrošināt atbilstošu būvdarbu kvalitāti ir iespējams, rūpīgi izvēloties būvuzraugu, kas pārstāvēs mājas intereses. Tad iedzīvotājiem būvniecības process nesagādās galvassāpes.

Gribu uzsvērt, ka “Salaspils Siltums” sniedz iedzīvotājiem palīdzību visā renovācijas procesā, no plānošanas līdz mājas nodošanai ekspluatācijā un vēl vairākus gadus pēc tam.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis