Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Tiks izsludināts pilsētas centra labiekārtošanas metu konkurss

1 meti

Pēdējo gadu laikā Salaspils novads ir piedzīvojis daudzveidīgas pārmaiņas- rekonstruēts Rīgas ielas posms, Kalnrozes iela līdz Doles stacijai, Miera ielas posms gar Salaspils staciju un botāniskā dārza vārtiem, Celtnieku ielas posms, viens pēc otra tiek labiekārtoti daudzstāvu namu pagalmi, ir izveidots skaistais Rīgavas dārzs, necilā ēka Ceru ielā, kur būs jaunais skolas korpuss, jau ir ieguvusi vizuāli daudz pievilcīgāku veidolu, rekonstrukcija sākusies arī kultūras manā “Enerģētiķis”. Tāpat mūs priecē krāšņās puķu dobes vasarā un svētku rotājumi ziemas sezonā. Pilsēta kļūst arvien pievilcīgāka.

Tomēr Salaspilij piemīt īpatnība, kas atšķir to no daudzām citām pilsētām – tai nav vēsturiskā centra. Mums gan ir administratīvais centrs Līvzemes ielā ar pašvaldības administrācijas ēku, kultūras namu un Mūzikas un mākslas skolu, veikaliem un sabiedriskā transporta pieturām, tomēr ļoti pietrūkst tādas kā “ass” vietas. Vārdu sakot, mums nepieciešams labi izplānots un iekārtots pilsētas centrs, kas veicinātu novada un pilsētas identitāti un atpazīstamību.

Apbūve un patreizējais ielu tīkls šeit ir veidojies galvenokārt 20. gadsimta otrajā pusē, kad šajā teritorijā pakāpeniski attīstījās padomju saimniecības centrs ar administratīvajām, kultūras un daudzdzīvokļu dzīvojamām ēkām. Uz austrumiem no šīs vietas izveidojies individuālās dzīvojamās apbūves rajons, kas turpina attīstīties. 2015. gadā šeit tika izveidots vēl viens objekts - Rīgavas dārzs, kur vasaras sezonā norisinās brīvdabas koncerti, teātra izrādes un nakts kino seansi. Dārza teritorija ir iežogota, nav pietiekamas vizuālas un funkcionālas sasaistes ar pilsētas publisko telpu, tāpēc arī tā potenciāls netiek pietiekami izmantots.

Pirmais solis tika sperts jau pērn, kad aicinājām iedzīvotājus iesniegt ierosinājumus par satiksmes organizāciju šajā apvidū. Savu viedokli varēja paust gan gājēji, gan velobraucēji un autovadītāji. Anketēšanā iesaistījās gan apkaimes iedzīvotāji, gan tie, kas šeit strādā vai ierodas kārtot kādas lietišķas darīšanas, gan arī tādi, kas tikai reizēm šķērso šo rajonu. Paldies par to, jo vairums ieteikumu bija vērā ņemami un konstruktīvi.

29. marta domes sēdē deputāti nolēma izsludināt metu konkursu par Salaspils pilsētas centrālās daļas ar tajā ietilpstošajām administratīvajām un kultūras iestādēm satiksmes infrastruktūras rekonstrukciju, pilsētas galvenā laukuma izveidi un labiekārtošanu. Šī projekta ietvaros plānots izveidot laikmetīgu, vizuāli pievilcīgu un funkcionāli ērtu administratīvo centru. Tā kā centrā atrodas trīs iestādes - Mūzikas un mākslas skola, k/n “Rīgava” un novada dome, ļoti svarīga ir pareiza satiksmes organizēšana, radot drošu, universāli lietojamu pilsētas publisko telpu ar gājēju kustības prioritāti pie sabiedriskiem objektiem, attīstītu velo infrastruktūru un ietilpīgām autostāvvietām administratīvā centra tiešā tuvumā.

Laukumā ir plānota vieta strūklakai vai kādam citam mākslas objektam, pārvietojamajai skatuvei, Ziemassvētku eglei, tirdziņam. Novada centrā plānots arī izveidot objektu politiski represēto novadnieku piemiņai.

Jau tuvākajā laikā tiks izsludināts metu konkurss, un tā balvu fonds kopā ir 15 000 eiro, no tiem pirmās vietas ieguvējam - 7 tūkstoši. Metus vērtēs žūrija, kurā strādās domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, izpilddirektors Andrejs Jaunkalns, Izglītības, kultūras, sporta un jaunatnes lietu komitejas priekšsēdētājs Andrejs Svilāns, būvvaldes arhitekts Jānis Šrēders, teritorijas plānotāja Dace Bērziņa, Tehniskās daļas vadītājs Mareks Kalniņš, k/n “Rīgava” direktore Indra Trofimoviča, ainavu arhitekte Daiga Veinberga. Tāpat pašvaldība ir aicinājusi pievienoties komisijai arī augsta līmeņa ainavu arhitektūras nozares speciālisti - LLU dekāni, profesori, vadošo pētnieci dr. arch Daigu Zigmundi un Latvijas Arhitektu savienības pārstāvjus -pilsētu plānošanā pieredzējušus arhitektus.

Lai konkurss noritētu augstā profesionālā līmenī, tā organizēšana tiks uzticēta Latvijas Arhitektu savienībai.

Konkursam iesniegtie darbi jau vasarā būs publiski pieejami apskatei, tie tiks gan publicēti Salaspils novada mājas lapā, gan izstādīti pašvaldības administrācijas ēkā Līvzemes ielā 8.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis